Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejGminny ośrodek pomocy społecznejZwierzaki do adopcjiProfil zaufanyWymień piecPowietrzegospodarka odpadami po nowemuOgłoszenia Wójtaostrzezenia meteoPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaObrona cywilnae-urzadinteraktywna mapaKarta dużej rodzinyBarszcz SosnowskiegoWolni od azbestu - informacjeLokalna Grupa DziałaniaSolaryGaleria zdjęćJustyna KowalczykStop przemocyMonitoring powietrzaAktywuj e-bokMikroporady

Kowalczyk Justyna


urodzona – 19.01.1983 w Limanowej

miejsce zamieszkania – Kasina Wielka

pierwszy klub – Maraton Mszana Dolna

obecny klub – AZS AWF Katowice (od 15.01.2003r.)

Galeria zdjęć Justyny

Sztab szkoleniowy:

trener główny – Aleksander Wierietielny

asystent – Rafał Węgrzyn

asystent - Mateusz Nuciak

fizjoterapeuta - vacat

serwismen -  Pepe Koidu (Estonia)   

II serwismen - Valentina Vuerich

III serwismen - vacat

 

narty – Fischer

buty – Fischer

 

Dotychczasowy przebieg kariery:

Mistrzostwa Świata Juniorów (do 20 lat)

Strbske Pleso (Słowacja)

25.01.2000

5 km stylem dowolnym:

1. Jekaterina Staszastliwaja (Rosja)

...58. J. Kowalczyk

 

29.01.2000

sprint stylem dowolnym: 

1. Pirjo Manninen (Finlandia) 
...41. J. Kowalczyk

 

Karpacz – Szklarska Poręba (Polska)

01.02.2001

5 km stylem klasycznym:

1. Lina Andersson (Szwecja)

  ...48. J. Kowalczyk

 

03.02.2001

sprint stylem dowolnym:

1. Pirjo Manninen (Finlandia)
...30. J. Kowalczyk

 

Schonach (Niemcy)

22.01.2002

15 km stylem klasycznym:

1. Jewgenia Krawcowa (Rosja)

...16. J. Kowalczyk

 

24.01.2002

5 km stylem dowolnym:

1. Elodie Bourgeas (Francja)

...36. J. Kowalczyk

 

26.01.2002

sprint stylem dowolnym:

1. Mona-Liisa Malvalehto (Finlandia)
...14. J. Kowalczyk

 

Solleftea (Szwecja)

06.02.2003

5 km stylem klasycznym:

1. Mona-Liisa Malvalehto (Finlandia)

...5. J. Kowalczyk

 

08.02.2003

sprint stylem dowolnym:

1. Nicole Fessel (Niemcy)

2. J. Kowalczyk

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (do 23 lat)

 

Val di Fiemme (Włochy)

07.02.2002

2 x 5 km bieg łączony:

1. Mariana Handler (Szwecja)

...15. J. Kowalczyk

 

09.02.2002

sprint stylem dowolnym:

1. Ingrid Narum (Norwegia)

...29. J. Kowalczyk

 

10.02.2002

15 km stylem dowolnym:

1. Natalia Korostieliewa 

...35. J. Kowalczyk

 

Soldier Hollow (USA)

11.02.2004

15 km stylem dowolnym:

1. Justyna Kowalczyk

 

12.02.2004

sprint stylem dowolnym:

1. Christina Kelder (Włochy)

..3. J. Kowalczyk

 

15.02.2004

2 x 5 km bieg łączony:

1. Justyna Kowalczyk

 

Kranj (Słowenia)

02.02.2006

10 km stylem klasycznym:

1. Justyna Kowalczyk

 

04.02.2006

2 x 7,5 km bieg łączony:

1. Justyna Kowalczyk

 

Uniwersjada

 

Tarvisio (Włochy)

18.01.2003

5 km stylem klasycznym:

1. Swietłana Małachowa-Szyszkina (Kazachstan) 

...10. J. Kowalczyk

20.01.2003

sprint stylem dowolnym:

1. Kirsi Peraelae (Finlandia)

...9. J. Kowalczyk

Innsbruck / Seefeld (Austria)

14.01.2005

sprint stylem dowolnym:

1. Vesna Fabjan (Słowenia)

..3. J. Kowalczyk

16.01.2005

5 km stylem klasycznym:

1. Swietłana Małachowa-Szyszkina (Kazachstan)

2. J. Kowalczyk

22.01.2005

15 km stylem dowolnym:

1. Justyna Kowalczyk

 

Turyn / Pragelato (Włochy)

18.01.2007

5 km stylem klasycznym:

1. Justyna Kowalczyk

20.01.2007

sprint stylem dowolnym:

1. Justyna Kowalczyk

 

24.01.2007

2 x 5 km bieg łączony:

1. Justyna Kowalczyk

 

Mistrzostwa Świata Seniorów

Val di Fiemme (Włochy)
20.02.03  10 km techniką klasyczną

1. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)

... 48. Justyna Kowalczyk         

 
26.02.03 sprint techniką klasyczną
1. Marit Bjoergen (Norwegia)

...31. Justyna Kowalczyk

 

Oberstdorf (Niemcy)
17.02.05  10 km techniką dowolną
1. Katerina Neumannova (Czechy)

...9. Justyna Kowalczyk

 
19.02.05  2 x 7,5 km bieg łączony
1. Julia Czepałowa (Rosja)

...13. Justyna Kowalczyk

 
22.02.05  sprint techniką klasyczną
1. Emelie Oehrstig (Szwecja)

...12. Justyna Kowalczyk

 
26.02.05  30 km techniką klasyczną ze startu wspólnego
1. Marit Bjoergen (Norwegia)

...4. Justyna Kowalczyk

 

Sapporo (Japonia)
22.02.07  sprint techniką dowolną
1. Astrid Jacobsen (Norwegia)

...17. Justyna Kowalczyk

 
25.02.07  2 x 7,5 km bieg łączony
1. Olga Zawiałowa (Rosja)

...9. Justyna Kowalczyk

 
27.02.07  10 km techniką dowolną
1. Katerina Neumannova (Czechy)

...18. Justyna Kowalczyk

 
03.03.07  30 km techniką klasyczną ze startu wspólnego
1. Virpi Kuitunen (Finlandia)

...Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu

 

Liberec (Czechy)

19.02.09 10 km techniką klasyczną

1. Aino - Kaisa Saarinen (Finlandia)

...3. Justyna Kowalczyk

 

21.02.09    2x7,5 km bieg łączony

1. Justyna Kowalczyk (Polska)

 

26.02.09 sztafeta 4x5 km.

1. Finlandia

...6. Polska (Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek)

 

28.02.09 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego

1. Justyna Kowalczyk (Polska)

 

Oslo (Norwegia)

 

24.02.11  1,3 km sprint techniką dowolną

1. Marit Bjoergen (Norwegia)

...5. Justyna Kowalczyk

 

26.02.11 2 x 7,5 km bieg łączony

1.Marit Bjoergen (Norwegia)

2. Justyna Kowalczyk

 

28.02.11 10 km stylem klasycznym

1.Marit Bjoergen (Norwegia)

2. Justyna Kowalczyk

 

03.03.11 sztafeta 4x5 km.

1. Norwegia

...8. Polska (Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak)

 

05.03.11 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego

1. Therese Johaug (Norwegia)

... 3. Justyna Kowalczyk (Polska)

 

  Val di Fiemme (Włochy)

 

21.02.13 1,2 km sprint stylem klasycznym

1.Marit Bjoergen (Norwegia)

... 6. Justyna Kowalczyk

 

23.02.13 2 x 7,5 km bieg łączony

  1.Marit Bjoergen (Norwegia)

... 5. Justyna Kowalczyk

 

28.02.13 sztafeta 4x5 km.

1. Norwegia

...9. Polska (Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak)

   

02.03.13 30 km techniką klasyczną ze startu wspólnego

  1.Marit Bjoergen (Norwegia)

  2. Justyna Kowalczyk

 

  Falun (Szwecja)

19.02.15 1,4 km sprint stylem klasycznym

1.Marit Bjoergen (Norwegia)

... 4. Justyna Kowalczyk

 

22.02.15 sprint drużynowy

1. Norwegia (Ingvild Flugstad Oestberg, Maiken Caspersen Falla)

..3. Polska (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec)

 

26.02.15 sztafeta 4x5 km.

1. Norwegia

...5. Polska (Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Sylwia Jaśkowiec)

 

28.02.15 30 km techniką klasyczną ze startu wspólnego

  1.Therese Johaug (Norwegia)

  ...17. Justyna Kowalczyk

 

Igrzyska Olimpijskie

Turyn (Włochy)

12.02.2006

2 x 7,5 km bieg łączony:

1. Kristina Smigun (Estonia) 

...8. J. Kowalczyk

 

16.02.2006

10 km stylem klasycznym:

1. Kristina Smigun (Estonia)

...J. Kowalczyk nie ukończyła biegu

 

22.02.2006

sprint stylem dowolnym:

1. Chandra Crawford (Kanada)

...44. J. Kowalczyk

 

24.02.2006

30 km stylem dowolnym:

1. Katerina Neumannova (Czechy)

..3. J. Kowalczyk

 

Vancouver (Kanada)

15.02.2010

10 km stylem dowolnym:

1. Charlotte Kalla (Szwecja)

... 5. Justyna Kowalczyk

 

17.02.2010

sprint 1,2 km  stylem klasycznym:

1. Marit Bjoergen (Norwegia)

2. Justyna Kowalczyk

 

19.02.2010

bieg łączony 2x7,5 km:

1. Marit Bjoergen (Norwegia)

... 3. Justyna Kowalczyk

 

25.02.2010

sztafeta 4 x 5 km
1. Norwegia (Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Steira, Marit
Bjoergen)
...6. Polska (Kornelia Marek, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia
Jaśkowiec)

 

27.02.2010

bieg na 30 km stylem klasycznym ze startu wspólnego

1. Justyna Kowalczyk

 

Soczi (Rosja)

08.02.2014

Bieg łączony 2 x 7,5 km

1. Marit Bjoergen (Norwegia)

...6. Justyna Kowalczyk (Polska)

 

13.02.2014

10 km stylem klasycznym

1. Justyna Kowalczyk (Polska)

 

15.02.2014

Sztafeta 4x5 km

1. Szwecja (Ida Ingemarsdotter, Emma Wiken, Anna Haag, Charlotte Kalla)

...7. Polska (Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Paulina Maciuszek)

 

19.02.2014
 

Sprint drużynowy stylem klasycznym

  1. Norwegia (Ingvild Flugstad Oestberg, Marit Bjoergen)

...5. Polska (Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk)

 

22.02.2014

30 km stylem dowolnym bieg masowy

1. Marit Bjoergen (Norwegia)

... Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu

 

Puchar Świata

ilość startów w Pucharze Świata – 309

debiut – Cogne (Włochy) 09.12.2001 (sprint stylem dowolnym, 64m.)

pierwsze punkty – Asiago (Włochy) 19.12.2001 (1 pkt za 30 miejsce w sprincie klasykiem)

 

indywidualne zwycięstwa w Pucharze Świata:

 

1).  27.01.2007  Otepaa (Estonia) – 10 km stylem klasycznym

2).  22.01.2008  Canmore (Kanada) – 2 x 7,5 km bieg łączony

3). 17.01.2009 Whistler (Kanada) - 2x7,5 km bieg łączony

4). 24.01.2009 Otepaa (Estonia) - 10 km stylem klasycznym

5). 14.02.2009 Valdidentro (Włochy) - 10 km stylem klasycznym

6). 08.03.2009 Lahti (Finlandia) - 10 km stylem dowolnym

7). 22.03.2009 Falun (Szwecja) - 30 km finał PŚ

8). 28.11.2009 Kuusamo (Finlandia) - 1,2 km sprint stylem klasycznym

9). 20.12.2009 Rogla (Słowenia) - 15 km stylem klasycznym ze startu wspólnego

10). 10.01.2010 Tour de Ski - 60 km  

11). 16.01.2010 Otepaa (Estonia) - 10 km stylem klasycznym

12). 23.01.2010 Rybinsk (Rosja) – 2 x 7,5 km bieg łączony

13). 06.02.2010 Canmore (Kanada) - 1,4 km  sprint stylem klasycznym

14). 09.01.2011 Tour de Ski - 60 km

15). 04.02.2011 Rybinsk (Rosja) - 2 x 5 km bieg łączony

16). 17.12.2011 Rogla (Słowenia) - 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego
17). 08.01.2012 Tour de Ski - 60 km

18). 21.01.2012 Otepaa (Estonia) - 1,2 km sprint stylem klasycznym

19). 22.01.2012 Otepaa (Estonia) - 10 km stylem klasycznym

20). 02.02.2012 Moskwa (Rosja) - 1,5 km sprint stylem dowolnym

21). 18.02.2012 Szklarska Poręba (Polska) - 10 km stylem klasycznym

22). 13.12.2012 Canmore (Kanada) – 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego

23). 16.12.2012 Canmore (Kanada) –  2 x 7,5 km bieg łączony

24). 06.01.2013 Tour de Ski - 60 km

25). 16.02.2013 Davos (Szwajcaria) - 1,5 km sprint stylem klasycznym

26). 10.03.2013 Lahti (Finlandia) - 10 km stylem klasycznym

27). 13.03.2013 Drammen (Norwegia) - 1,3 km sprint stylem klasycznym 

28). 07.12.2013 Lillehammer (Norwegia) - 10 km stylem klasycznym

29). 21.12.2013 Asiago (Włochy) - 1,2 km sprint stylem klasycznym

30). 19.01.2014 Szklarska Poręba (Polska) - 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego

31). 04.02.2017 Pyeongchang (Korea Południowa) - 2 x 7,5 km bieg łączony

 

indywidualne miejsca na podium Pucharu Świata:

 

1).  07.01.2006  Otepaa (Estonia) – 3 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

2).  27.01.2007  Otepaa (Estonia) – 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

3).  02.12.2007  Kussamo (Finlandia) – 3 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

4).  22.01.2008  Canmore (Kanada) – 1 miejsce w biegu łączonym 2 x 7,5 km

5).  23.01.2008  Canmore (Kanada) – 3 miejsce w sprincie stylem klasycznym

6).  25.01.2008  Canmore (Kanada) – 3 miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym

7).  16.02.2008  Liberec (Czechy) – 2 miejsce w biegu na 8,7 km stylem dowolnym

8).  16.03.2008  Bormio (Włochy) – 2 miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym

9).  29.11.2008  Kuusamo (Finlandia) – 3 miejsce w sprincie stylem klasycznym

10). 16.01.2009 Whistler (Kanada) - 2 miejsce w sprincie stylem klasycznym

11). 17.01.2009 Whistler (Kanada) - 1 miejsce w biegu łączonym    2 x 7,5 km

12). 24.01.2009 Otepaa (Estonia) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

13). 14.02.2009 Valdidentro (Włochy) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

14). 08.03.2009 Lahti (Finlandia) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym

15). 12.03. 2009 Trondheim (Norwegia) - 3 miejsce w sprincie stylem klasycznym

16). 14.03.2009 Trondheim (Norwegia) - 2 miejsce w biegu na 30 km stylem klasycznym

17). 22.03.2009 Falun (Szwcja) - 1 miejsce finał PŚ

18). 28.11.2009 Kuusamo (Finlandia) - 1 miejsce w sprincie stylem klasycznym (1,2 km)

19). 19.12.2009 Rogla (Słowenia) - 2 miejsce w sprincie stylem klasycznym (1,4 km)

20). 20.12.2009 Rogla (Słowenia) - 1 miejsce w biegu na 15 km ze startu wspólnego

21). 10.01.2010 Tour de Ski - 60 km  

22). 16.01.2010 Otepaa (Estonia) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

23). 22.01.2010 Rybinsk (Rosja) - 3 miejsce w sprincie stylem dowolnym ( 1,5 km )

24). 23.01.2010 Rybinsk (Rosja) - 1 miejsce w biegu łączonym 2 x 7,5 km

25). 05.02.2010 Canemore (Kanada) - 2 miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym

26). 06.02.2010 Canemore (Kanada) - 1 miejsce sprint stylem klasycznym (1,4 km)

27). 06.03.2010 Lahti (Finlandia) - 2 miejsce w biegu łączonym 2 x 7,5 km

28). 21.03.2010 Falun (Szwecja) - 2 miejsce finał PŚ

29). 28.11.2010 Kuusamo (Finlandia) - 2 miejsce "Ruka Triple"

30). 11.12.2010 Davos (Szwajcaria) - 2 miejsce w biegu na 10 km. stylem klasycznym

31). 18.12.2010 La Clusaz (Francja) - 2 miejsce w biegu na 15 km ze startu współnego

32). 09.01.2011 Tour de Ski 1 miejsce

33). 22.01.2011 Otepaa (Estonia) - 2 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym
34). 04.02.2011 Rybinsk (Rosja) - 1 miejsce w biegu łączonym 2 x 5 km
35). 05.02.2011 Rybinsk (Rosja) - 3 miejsce w sprincie stylem dowolnym (1,3 km)

36). 19.02.2011 Drammen (Norwegia) - 2 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

37). 12.03.2011 Lahti (Finlandia) - 2 miejsce w biegu łączonym 2 x 5 km

38). 20.03.2011 Falun (Szwecja) - 2 miejsce finał PŚ

39). 17.12.2011 Rogla (Słowenia) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego

40). 08.01.2012 Tour de Ski - 1 miejsce
41). 21.01.2012 Otepaa (Estonia) - 1 miejsce sprint stylem klasycznym (1,2 km)
42). 22.01.2012 Otepaa (Estonia) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

43). 02.02.2012 Moskwa (Rosja) - 1 miejsce sprint stylem dowolnym (1,5 km)

44). 05.02.2012 Rybinsk (Rosja) - 2 miejsce w biegu łączonym 2 x 7,5 km

45). 11.02.2012 Nove Mesto na Morave (Czechy) -  2 miejsce w biegu na 15 km stylem klasycznym

46). 18.02.2012 Szklarska Poręba (Polska) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

47). 04.03.2012 Lahti (Finlandia) - 3 miejsce sprint stylem klasycznym (1,4 km)

48). 07.03.2012 Drammen (Norwegia) - 3 miejsce sprint stylem klasycznym (1,2 km)

49). 11.03.2012 Oslo (Norwegia) - 2 miejsce w biegu na 30 km stylem klasycznym
50). 02.12.2012 Kuusamo (Finlandia) - 2 miejsce "Ruka Triple"

51). 13.12.2012 Canmore (Kanada) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym ze startu wspólnego

52). 16.12.2012 Canmore (Kanada) -  1 miejsce w biegu łączonym 2 x 7,5 km

53).  06.01.2013 Tour de Ski - 1 miejsce

54).  12.01.2013  Liberec (Czechy) - 2 miejsce sprint stylem klasycznym (0,85 km)

55).  19.01.2013  La Clusaz (Francja) - 3 miejsce bieg na 10 km stylem klasycznym ze staru wspólnego

56).  16.02.2013 Davos (Szwajcaria) - 1 miejsce sprint stylem klasycznym (1,5 km)

57).  17.02.2013 Davos (Szwajcaria) - 2 miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym

58).  10.03.2013 Lahti (Finlandia) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym

59).  13.03.2013 Drammen (Norwegia) - 1 miejsce sprint stylem klasycznym (1,3 km)

60).  17.03.2013 Oslo (Norwegia) - 2 miejsce w biegu na 30 km stylem dowolnym

61).  07.12.2013 Lillehammer (Norwegia) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym 

62).  21.12.2013 Asiago (Włochy) - 1 miejsce sprint stylem klasycznym (1,2 km)

63).  19.01.2014 Szklarska Poręba (Polska) - 1 miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym ze staru wspólnego 

64).  04.02.2017 Pyeongchang (Korea Południowa) -  1 miejsce w biegu łączonym 2 x 7,5 km

 

drużynowe miejsca na podium Pucharu Świata :

1).  18.01.2015 Otepaa (Estonia) - 3 m. w sprincie drużynowym z Sylwią Jaśkowiec 

 

miejsca w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata:

 

2002  103 miejsce 1 pkt
2003 88 miejsce 8 pkt
2004 46 miejsce 88 pkt
2005 44 miejsce 98 pkt
2006 13 miejsce 392 pkt
2007  8 miejsce 484 pkt
2008 3 miejsce  1096 pkt
2009 1 miejsce 1810 pkt
2010 1 miejsce 2064 pk
2011 1 miejsce  2073 pkt
2012 2 miejsce 2419 pkt
2013 1 miejsce 2017 pkt
2014 12 miejsce 618 pkt
2015 13 miejsce 411 pkt
2016 16 miejsce 598 pkt
2017 16 miejsce (stan na 19.02.2017) 336 pkt

 

Tour de Ski:


2007          1.  Virpi Kuitunen (Finlandia)  ...11. Justyna Kowalczyk
2008          1.  Charlotte Kalla (Szwecja)    ...7. Justyna Kowalczyk

2009      1. Virpi Kuitunen (Finlandia) ...4. Justyna Kowalczyk

2010      1. Justyna Kowalczyk

2011     1. Justyna Kowalczyk

2012     1. Justyna Kowalczyk

2013     1. Justyna Kowalczyk

2014     1. Therese Johaug (Norwegia)  ... Justyna Kowalczyk nie wystartowała

2015     1. Marit Bjoergen (Norwegia) ... Justyna Kowalczyk nie ukończyła

2016     1. Therese Johaug (Norwegia)  ...23. Justyna Kowalczyk

 

Ciekawostki związane z Pucharem Świata kobiet

 

Pierwsze trójki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata :

 

1982   1. Berit Aunli (Norwegia) 136 pkt.  2. Britt Petersen (Norwegia) 126 pkt. 3. Kveta Jeriova (Czechosłowacja) 113 pkt.

1983    1.Marja Liisa Kirvesniemi (Finlandia) 144 pkt.  2. Britt Petersen (Norwegia) 136 pkt. 3. Kveta Jeriova (Czechosłowacja) 126 pkt.

1984    1.Marja Liisa Kirvesniemi (Finlandia) 134 pkt. 2. Raisa Smetanina (ZSRR) 114 pkt. 3. Anne Jahren (Norwegia) 104 pkt.

1985    1.Anette Boe (Norwegia) 144 pkt.  2.Grete Nykkelmo (Norwegia) 123 pkt.  3. Britt Petersen (Norwegia) 113 pkt.

1986    1.Marjo Matikanen (Finlandia) 107 pkt.  2. Marianne Dahlmo (Norwegia) 106 pkt.  3. Britt Petersen (Norwegia) 104 pkt.

1987    1.Marjo Matikanen (Finlandia) 127 pkt.  2. Anfisa Rezcowa (ZSRR) 97 pkt.  3. Marianne Dahlmo (Norwegia) 95 pkt.

1988    1.Marjo Matikanen (Finlandia) 107 pkt.  2. Marie Helene Oestlund (Szwecja) 92 pkt.  3. Marja Liisa Kirvesniemi (Finlandia) 82 pkt.

1989    1. Jelena Wialbe (ZSRR) 167 pkt.  2. Alżbeta Havrancikova (Czechosłowacja) 105 pkt.  3. Tamara Tichonowa (ZSRR) 93 pkt.

1990    1. Larisa Łazutina (ZSRR) 146 pkt.  2. Jelena Wialbe (ZSRR) 137 pkt. 3. Trude Dybendahl (Norwegia) 136 pkt.

1991    1. Jelena Wialbe (ZSRR) 220 pkt.  2. Stefania Belmondo (Włochy) 128 pkt. 3. Ljubow Jegorowa (ZSRR) 126 pkt.

1992    1. Jelena Wialbe (WNP) 169 pkt.  2. Stefania Belmondo (Włochy)156 pkt.  3. Ljubow Jegorowa (WNP) 152 pkt.

1993    1. Ljubow Jegorowa (Rosja) 760 pkt.  2. Jelena Wialbe (Rosja) 710 pkt.  3. Stefania Belmondo (Włochy) 596 pkt.

1994    1. Manuela Di Centa (Włochy) 790 pkt.  2. Ljubow Jegorowa (Rosja) 740 pkt. 3. Jelena Wialbe (Rosja) 570 pkt.

1995   1. Jelena Wialbe (Rosja) 1060 pkt.  2. Nina Gawryluk (Rosja) 840 pkt.  3. Larisa Łazutina (Rosja) 785 pkt.

1996   1. Manuela Di Centa (Włochy) 1004 pkt.  2. Jelena Wialbe (Rosja) 945 pkt.  3.  Larisa Łazutina (Rosja) 732 pkt.

1997    1. Jelena Wialbe (Rosja) 940 pkt.  2. Stefania Belmondo (Włochy) 909 pkt.  3. Katerina Neumannova (Czechy) 525 pkt.

1998    1. Larisa Łazutina (Rosja) 773 pkt.  2. Bente Skari - Martinsen (Norwegia) 625 pkt.  3. Stefania Belmondo (Włochy) 544 pkt.

1999    1. Bente Skari - Martinsen (Norwegia) 768 pkt.  2. Stefania Belmondo (Włochy) 768 pkt.  3. Nina Gawryluk (Rosja) 705 pkt.

2000   1. Bente Skari - Martinsen (Norwegia) 1176 pkt.  2. Kristina Smigun (Estonia) 1165 pkt.  3. Larisa Łazutina (Rosja) 1008 pkt.

2001    1. Julia Czepałowa (Rosja) 1106 pkt.  2.  Bente Skari - Martinsen (Norwegia) 990 pkt.  3. Larisa Łazutina (Rosja) 893 pkt.

2002    1. Bente Skari - Martinsen (Norwegia) 877 pkt.  2. Katerina Neumannova (Czechy) 763 pkt.  3. Stefania Belmondo (Włochy) 760 pkt.

2003    1. Bente Skari - Martinsen (Norwegia) 1392 pkt.  2. Kristina Smigun (Estonia) 834 pkt.  3. Gabriella Paruzzi (Włochy) 713 pkt.

2004    1. Gabriella Paruzzi (Włochy) 1228 pkt.  2. Marit Bjoergen (Norwegia) 1139 pkt.  3. Walentyna Szewczenko (Ukraina) 983 pkt.

2005    1. Marit Bjoergen (Norwegia) 1320 pkt.  2. Katerina Neumannova (Czechy) 751 pkt.  3. Virpi Kuitunen (Finlandia) 726 pkt.

2006    1. Marit Bjoergen (Norwegia) 1036 pkt.  2. Beckie Scott (Kanada) 1020 pkt. 3. Julia Czepałowa (Rosja) 780 pkt.

2007    1. Virpi Kuitunen (Finlandia) 1510 pkt.  2. Marit Bjoergen (Norwegia) 941 pkt.  3. Katerina Neumannova (Czechy) 894 pkt.

2008   1. Virpi Kuitunen (Finlandia) 1552 pkt.  2. Astrid Jacobsen (Norwegia) 1255 pkt.  3. Justyna Kowalczyk (Polska) 1096 pkt.

2009   1. Justyna Kowalczyk (Polska) 1810 pkt.  2. Petra Majdic (Słowenia) 1710 pkt.  3. Aino - Kaisa Saarinen (Finlandia) 1463 pkt.

2010    1. Justyna Kowalczyk (Polska) 2064 pkt. 2 Marit Bjoergen (Norwegia) 1320 pkt. 3. Petra Majdic (Słowenia) 1191 pkt.

2011   1. Justyna Kowalczyk (Polska) 2073 pkt. 2. Marit Bjoergen (Norwegia) 1578 pkt. 3. Arianna Follis (Włochy) 1310 pkt.

2012    1. Marit Bjoergen (Norwegia) 2689 pkt. 2. Justyna Kowalczyk (Polska) 2419 pkt. 3. Therese Johaug (Norwegia) 1787 pkt. 

2013    1. Justyna Kowalczyk (Polska) 2017 pkt. 2. Therese Johaug (Norwegia) 1503 pkt.  3. Kikkan Randall (USA) 1190 pkt.

2014    1. Therese Johaug (Norwegia) 1545 pkt. 2. Marit Bjoergen (Norwegia) 1498 pkt. 3. Astrid Jacobsen (Norwegia) 974 pkt.

2015    1. Marit Bjoergen (Norwegia) 2172 pkt. 2.Therese Johaug (Norwegia) 1388 pkt. 3. Heidi Weng (Norwegia) 1332 pkt. 

2016    1. Therese Johaug (Norwegia) 2681 pkt. 2. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 2302 pkt. 3. Heidi Weng (Norwegia) 2172 pkt

Najczęściej zawody PŚ wygrywały:


1. Norwegia 197 zawodów
2. Rosja 95
3. Finlandia 57
4. Włochy 53
5. ZSRR 31 (1982 - 1991)
6. Polska 30  

 

Najwięcej zwycięstw indywidualnie odniosły:

 

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 75 (2002 - 2015)
2. Jelena Wialbe (ZSRR, WNP, Rosja) 45 (1988 - 1998)
3. Bente Skari-Martinsen (Norwegia) 42 (1997 - 2003)
4.Justyna Kowalczyk (Polska) 30 (2007 - 2014)
5. Stefania Belmondo (Włochy) 23 (1989 - 2002)
6. Larissa Łazutina (ZSRR, WNP, Rosja) 21 (1989 - 2001)
7. Virpi Kuitunen (Finlandia) 20 (2003 - 2009)
8. Julia Czepałowa (Rosja) 18 (1997 - 2006)
        Katerina Neumannova (Czechy) 18 (1992 - 2007)
10. Petra Majdic (Słowenia) 16 (2006 - 2011)
        Kristina Smigun (Estonia) 16 (1998 - 2007)

 

 

Najczęściej w trójce:



1. Marit Bjoergen (Norwegia) 91
2. Jelena Wialbe (ZSRR, WNP, Rosja) 81 razy
3. Stefania Belmondo (Włochy) 66
...6. Justyna Kowalczyk 60
 

Najczęściej w piątce:

 

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 108
2. Stefania Belmondo (Włochy) 95 razy
3. Jelena Wialbe (ZSRR, WNP, Rosja) 90
...8 . Justyna Kowalczyk 75

 

 

Najczęściej w dziesiątce:

 

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 131
2. Stefania Belmondo (Włochy) 130 razy
3. Larissa Łazutina (ZSRR, WNP, Rosja) 120
... 8. Justyna Kowalczyk 105

 

  Najmłodszy zwycięzca zawodów:


Gaby Nestler (NRD) 18 lat 11.01.1986 10 km (d) Les Saisies (Francja)

 

Najstarszy zwycięzca zawodów:


Hilde G. Pedersen (Norwegia) 42 lata 07.01.2006 10 km (k) Otepaa (Estonia)
W tym biegu Justyna Kowalczyk po raz pierwszy wywalczyła podium PŚ (3 m.)

 

Najczęściej Zawody Pucharu Świata gościły w:

 

Lahti (Finlandia) 32 razy


Davos (Szwajcaria) 30
 

Falun (Szwecja) 27
 

Oslo (Norwegia) 23
 

Kuusamo (Finlandia) 18

Wszystkie biegi z udziałem Justyny Kowalczyk w zawodach PŚ


sezon 2001/02


09.12.01 Cogne (Włochy) 64 miejsce sprint (d) zwycięzca – Katerina Neumannova (Czechy)
16.12.01 Davos (Szwajcaria) 17 m. 4x5 km (sz) zw. Norwegia
19.12.01 Asiago (Włochy) 30 m. sprint (k) zw. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)
22.12.01 Ramsau (Austria) nie ukończony 15 km (d) zw.  Kristina Smigun (Estonia)

 

sezon 2002/03


23.11.02 Kiruna (Szwecja) 57 m. 5 km (d) zw. Kristina Smigun (Estonia)
24.11.02 Kiruna (Szwecja) 16 m. 4x5 km (sz) zw. Norwegia
07.12.02 Davos (Szwajcaria) 66 m. 10 km (d) zw. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)
11.12.02 Clusone (Włochy) 38 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
15.12.02 Cogne (Włochy) 31 m. sprint (k) zw. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)
19.12.02 Linz (Austria) 29 m. sprint (d) zw. Pirjo Manninen-Muranen (Finlandia)
21.12.02 Ramsau (Austria) 41 m. 2x5 km (b.łącz.) zw. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)
04.01.03 Kawgołowo (Rosja) 47 m. 5 km (d) zw. Kristina Smigun (Estonia)
12.01.03 Otepaa (Estonia) 50 m. 15 km (k) zw. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)
06.03.03 Oslo (Norwegia) 34 m. sprint (k) zw. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)
11.03.03 Drammen (Norwegia) 25 m. sprint (k) zw. Bente Skari-Martinsen (Norwegia)

 

sezon 2003/04


28.11.03 Kuusamo (Finlandia) 33 m. 10 km (k) zw. Walentina Szewczenko (Ukraina)
29.11.03 Kuusamo (Finlandia) 41 m. 2x7,5 km (b.łączony) zw. Kristina Smigun (Estonia)
13.12.03 Davos (Szwajcaria) 24 m. 10 km (k) zw. Walentina Szewczenko (Ukraina)
16.12.03 Val di Fiemme (Włochy) 15 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
20.12.03 Ramsau (Austria) 53 m. 10 km (d) zw. Katerina Neumannova (Czechy)
21.12.03 Ramsau (Austria) 28 m. 2x7,5 km (b.łączony) zw. Kristina Smigun (Estonia)
17.01.04 Nove Mesto (Czechy) 15 m. 10 km (k) zw. Gabriella Paruzzi (Włochy)
18.01.04 Nove Mesto (Czechy) 16 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
18.02.04 Sztokholm (Szwecja) 43 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
21.02.04 Umea (Szwecja) 12 m. 10 km (k) zw. Katerina Neumannova (Czechy)
22.02.04 Umea (Szwecja) 5 m 4x5 (sz) zw. Norwegia
24.02.04 Trondheim (Norwegia) 30 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
26.02.04 Drammen (Norwegia) 29 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
05.03.04 Lahti (Finlandia) 31 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
07.03.04 Lahti (Finlandia) 28 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
12.03.04 Pragelato (Włochy) 28 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)

 

sezon 2004/05


23.10.04 Dusseldorf (Niemcy) 36 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
20.11.04 Gallivare (Szwecja) 21 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
26.11.04 Kuusamo (Finlandia) 17 m. 10 km (d) zw. Katerina Neumannova (Czechy)
28.11.04 Kuusamo (Finlandia) 18 m. 10 km (k) zw. Kristina Smigun (Estonia)
04.12.04 Berno (Szwajcaria) 34 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
11.12.04 Val di Fiemme (Włochy) 16 m. 2x7,5 km (bieg łączony) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
12.12.04 Val di Fiemme (Włochy) 13 m. 4x5 km (sz) zw. Rosja
14.12.04 Asiago (Włochy) 12 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
18.12.04 Ramsau (Austria) 34 m. 15 km (d) zw. Kristina Smigun (Estonia)
08.01.05 Otepaa (Estonia) 11 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
13.02.05 Reit im Winkl (Niemcy) 33 m. sprint (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - wyniki anulowane
05.03.05 Lahti (Finlandia) 28 m. sprint (k) zw. Lina Andersson (Szwecja) - wyniki anulowane
06.03.05 Lahti (Finlandia) 12 m. 10 km (d) zw. Julia Czepałowa (Rosja) - wyniki anulowane
09.03.05 Drammen (Norwegia) 29 m. sprint (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - wyniki anulowane
12.03.05 Oslo (Norwegia) 16 m. 30 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - wyniki anulowane
 

 

sezon 2005/06


30.12.05 Nove Mesto (Czechy) 6 m. sprint (d) zw. Alena Sidko (Rosja)
31.12.05 Nove Mesto (Czechy) 11 m. 10 km (d) zw. Katerina Neumannova (Czechy)
07.01.06 Otepaa (Estonia) 3 m. 10 km (k) zw. Hilde G. Pedersen (Norwegia)
08.01.06 Otepaa (Estonia) 17 m. sprint (k) zw. Lina Andersson (Szwecja)
14.01.06 Val di Fiemme (Włochy) 24 m. 15 km (d) zw.Katerina Neumannova (Czechy)
21.01.06 Oberstdorf (Niemcy) 14 m. 2x7,5 km (bieg łączony) zw. Beckie Scott (Kanada)
22.01.06 Oberstdorf (Niemcy) 4 m. sprint (k) zw. Ella Gjomle (Norwegia)
04.03.06 Mora (Szwecja) 13 m. 45 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
08.03.06 Falun (Szwecja) 4 m. 2x5 km (b.łączony) zw. Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy)
09.03.06 Drammen (Norwegia) 4 m. sprint (k) zw. Petra Majdic (Słowenia)
11.03.06 Oslo (Norwegia) 13 m. 30 km (d) zw. Julia Czepałowa (Rosja)
15.03.06 Changchun (Chiny) 18 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
19.03.06 Sapporo (Japonia) 10 m. 2x7,5 km (b.łączony) zw. Beckie Scott (Kanada)

 

sezon 2006/07


18.11.06 Gallivare (Szwecja) 18 m. 10 km (d) zw. Katerina Neumannova (Czechy)
25.11.06 Kuusamo (Finlandia) 32 m. sprint (k) zw  Petra Majdic (Słowenia)
26.11.06 Kuusamo (Finlandia) 27 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
13.12.06 Cogne (Włochy) 4 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
16.12.06 La Clusaz (Francja) 27 m. 15 km (d) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
31.12.06 Monachium (Niemcy) 53 m. sprint (d) zw.Marit Bjoergen (Norwegia) - "Tour de Ski"
02.01.07 Oberstdorf (Niemcy) 19 m. 2x5 km (bieg łączony) zw..Kristin Steira (Norwegia) - "Tour de Ski"
03.01.07 Oberstdorf (Niemcy) 12 m. 10 km (k) zw. Petra Majdic (Słowenia) - "Tour de Ski"
05.01.07 Asiago (Włochy) 23 m. sprint (d) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
06.01.07 Cavalese (Włochy) 5 m. 15 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
07.01.07 Cavalese (Włochy) 11 m. 10 km (d) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
27.01.07 Otepaa (Estonia) 1 m. 10 km (k)
28.01.07 Otepaa (Estonia) 7 m. sprint (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
03.02.07 Davos (Szwajcaria) 5 m. 10 km (d) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
10.03.07 Lahti (Finlandia) 11 m. sprint (d) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
11.03.07 Lahti (Finlandia) 10 m. 10 km (k) zw. Kristina Smigun (Estonia)
14.03.07 Drammen (Norwegia) 7 m. sprint (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
17.03.07 Oslo (Norwegia) nie ukończyła 30 km (d) zw. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia)
21.03.07 Sztokholm (Szwecja) 6 m. sprint (k) zw. Petra Majdic (Słowenia)
24.03.07 Falun (Szwecja) 21 m. 2x7,5 km (b.łączony) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)

 

sezon 2007/08


24.11.07 Beitostoelen (Norwegia) 7 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
01.12.07 Kuusamo (Finlandia) 7 m. sprint (k) zw. Petra Majdic (Słowenia)
02.12.07 Kuusamo (Finlandia) 3 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
08.12.07 Davos (Szwajcaria) 11 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
28.12.07 Nove Mesto na Morave (Czechy) 3 m. 3,3 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
29.12.07 Nove Mesto na Morave (Czechy) 15 m. 10 km (d) zw. Charlotte Kalla (Szwecja) - "Tour de Ski"
30.12.07 Praga (Czechy) 6 m. sprint (d) zw. Arianna Follis (Włochy) - "Tour de Ski"
01.01.08 Nove Mesto na Morave (Czechy) 9 m. 10 km (d) zw. Charlotte Kalla (Szwecja) - "Tour de Ski"
02.01.08 Nove Mesto na Morave (Czechy) 8 m. 10 km (k) zw. Aino - Kaisa Saarinen (Finlandia) - "Tour de Ski"
04.01.08 Asiago (Włochy) 3 m. sprint (d) zw. Charlotte Kalla (Szwecja) - "Tour de Ski"
05.01.08 Val di Fiemme (Włochy) 26 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
06.01.08 Val di Fiemme (Włochy) 7 m. 9 km (d) zw. Charlotte Kalla (Szwecja) - "Tour de Ski"
22.01.08 Canmore (Kanada) 1 m. 2x7,5 km (b.łączony)
23.01.08 Canmore (Kanada) 3 m. sprint (k) zw. Petra Majdic (Słowenia)
25.01.08 Canmore (Kanada) 3 m. 10 km (d) zw. Walentina Szewczenko (Ukraina)
26.01.08 Canmore (Kanada) 21 m. sprint (d) zw. Chandra Crawford (Kanada)
09.02.08 Otepaa (Estonia) 5 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
10.02.08 Otepaa (Estonia) 7 m. sprint (k) zw. Petra Majdic (Słowenia)
16.02.08 Liberec (Czechy) 2 m. 8,7 km (d) zw. Astrid Jacobsen (Norwegia)
23.02.08 Falun (Szwecja) 8 m. 2x7,5 km (bieg łączony) zw. Astrid Jacobsen (Norwegia)
27.02.08 Sztokholm (Szwecja) 36 m. sprint (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
01.03.08 Lahti (Finlandia) 9 m. sprint (d) zw. Chandra Crawford (Kanada)
02.03.08 Lahti (Finlandia) 10 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
05.03.08 Drammen (Norwegia) 8 m. sprint (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
08.03.08 Oslo (Norwegia) nie ukończyła 30 km (d) zw. Walentina Szewczenko (Ukraina)
14.03.08 Bormio (Włochy) 14 m. 2,5 km (d) zw. Claudia Nystad (Niemcy) - "Finał Pucharu Świata"
15.03.08 Bormio (Włochy) 2 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Finał Pucharu Świata"
16.03.08 Bormio (Włochy) 2 m. 10 km (d) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Finał Pucharu Świata"

 

sezon 2008/09

22.11.08 Gallivare (Szwecja) 7 m. 10 km. (d) zw.  Charlotte Kalla (Szwecja)
23.11.08 Gallivare (Szwecja) 11 m. 4x5km (sz) zw.  Norwegia
29.11.08 Kuusamo (Finlandia) 3 m sprint (k) zw. Petra Majdic (Słowenia)
30.11.08 Kuusamo (Finlandia) 5 m 10 km (k) zw. Aino - Kaisa Saarinen (Finlandia)
06.12.08 La Clusaz (Francja) 7 m 15 km (d) zw. Kristin Steira (Norwegia)
07.12.08 La Clusaz (Francja) 9 m 4x5km (sz) zw. Finlandia
13.12.08 Davos (Szwajcaria) 4 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia)
14.12.08 Davos (Szwajcaria) 7 m. sprint (d)  zw. Petra Majdić (Słowenia)
27.12.08 Oberhof (Niemcy) 3 m. 2,8 km (d) zw. Claudia Nystad (Niemcy) - "Tour de Ski"
28.12.08 Oberhof (Niemcy) 3 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
29.12.08 Praga (Czechy) 11 m. sprint (d) zw. Arianna Follis (Włochy) - "Tour de Ski"
31.12.08 Nove Mesto na Morave (Czechy) 4 m. 9 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
01.01.09 Nove Mesto na Morave (Czechy) 26 m. sprint (d) zw. Arianna Follis (Włochy) - "Tour de Ski"
03.01.09 Val di Fiemme (Włochy) 15 m. 10 km (k) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
04.01.09 Val di Fiemme (Włochy) 4 m. 9 km (d) zw. Virpi Kuitunen (Finlandia) - "Tour de Ski"
16.01.09 Whistler (Kanada) 2 m. sprint (kl) zw. Alena Prochazkova (Słowacja)
17.01.09 Whistler (Kanada) 1 m. 2x7,5 km (bieg łączony)
24.01.09 Otepaa (Estonia) 1 m. 10 km (k)
25.01.09 Otepaa (Estonia) 7 m. sprint (k) zw. Petra Majdić (Słowenia)
30.01.09 Rybińsk (Rosja) 12 m. 10 km (d) zw. Marianna Longa (Włochy)
31.01.09 Rybińsk (Rosja) 5m.  sprint (d) zw. Pirjo Muranen (Finlandia)
13.02.09 Valdidentro (Włochy) 21 m. sprint (d) zw. Petra Majdić (Słowenia)
14.02.09 Valdidentro (Włochy) 1 m. 10 km (k)
07.03.09 Lahti (Finlandia) 11 m. sprint (d) zw. Petra Majdić (Słowenia)
08.03.09 Lahti (Finlandia) 1 m. 10 km (d)
12.03.09 Trondheim (Norwegia) 3 m. sprint (k) zw. Petra Majdić (Słowenia)
14.03.09 Trondheim (Norwegia) 2 m. 30 km (k) zw. Petra Majdić (Słowenia)
18.03.09 Sztokholm (Szwecja) 10 m. sprint (k) zw. Petra Majdić (Słowenia) - "Finał Pucharu Świata"
20.03.09 Falun (Szwecja) 3 m. 2,5 km (d) zw. Claudia Nystad (Niemcy) - "Finał Pucharu Świata"|
21.03.09 Falun (Szwecja) 3 m. 2x5 km (bieg łączony) zw. Riitta-Liisa Roponen (Finlandia) - "Finał Pucharu Świata"
22.03.09 Falun (Szwecja) 1 m. 10 km (d) - "Finał Pucharu Świata"

 

sezon 2009/10

21.11.09 Beitostoelen (Norwegia) 12 m. 10 km (d) zw.Marit Bjoergen (Norwegia)
22.11.09 Beitostoelen (Norwegia) 12 m. 4x5 km (sz) zw. Szwecja
28.11.09 Kuusamo (Finlandia) 1 m. sprint (k)
29.11.09 Kuusamo (Finlandia) 7 m. 10 km (k) zw. Aino - Kaisa Saarinen (Finlandia)
12.12.09 Davos (Szwajcaria) 9 m. 10 km (d) zw. Irina Chazowa (Rosja)
13.12.09 Davos (Szwajcaria) 26 m. sprint (d) zw. Petra Majdic (Słowenia)
19.12.09 Rogla (Słowenia) 2 m. sprint (k) zw. Marit Bjorgen (Norwegia)
20.12.09 Rogla (Słowenia) 1 m. 15 km (k)
01.01.10 Oberhof (Niemcy) 3 m. 2,8 km (d) zw. Petra Majdić (Słowenia) - "Tour de Ski"
02.01.10 Oberhof (Niemcy) 1 m. 10 km (k) - "Tour de Ski"
03.01.10 Oberhof (Niemcy) 2 m. sprint (k) zw. Petra Majdić (Słowenia) - "Tour de Ski"
04.01.10 Praga (Czechy) 19 m. sprint (d) zw. Natalia Korostieliewa (Rosja) - "Tour de Ski"
06.01.10 Cortina - Dobbiaco (Włochy) 3 m. 16 km (d) zw. Arianna Follis (Włochy) - "Tour de Ski"
07.01.10 Cortina - Dobbiaco (Włochy) 1 m. 5 km (k) - "Tour de Ski"
09.01.10 Val di Fiemme (Włochy) 22 m. 10 km (k) zw. Petra Majdić (Słowenia) - "Tour de Ski"
10.01.10 Val di Fiemme (Włochy) 1 m. 9 km (d) - "Tour de Ski"
16.01.10 Otepaa (Estonia) 1 m. 10 km (k)
17.01.10 Otepaa (Estonia) 7 m. sprint (k) zw. Hanna Falk (Szwecja)
22.01.10 Rybinsk (Rosja) 3 m. sprint (d) zw. Vesna Fabjan (Słowenia)
23.01.10 Rybinsk (Rosja) 1 m. 2x7,5 km (bieg łączony)
05.02.10 Canmore (Kanada) 2 m. 10 km (d) zw. Charoltte Kalla (Szwecja)
06.02.10 Canmore (Kanada) 1 m.  sprint (k)
06.03.10  Lahti (Finlandia) 2 m. 2x7,5 km (bieg łączony) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
11.03.10 Drammen (Norwegia) 6 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norweiga)
14.03.10 Oslo (Norwegia) 4 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
17.03.10 Sztokholm (Szwecja) 2 m. sprint (k) zw. Anna Olsson (Szwecja) - "Finał Pucharu Świata"
19.03.10 Falun (Szwecja) 1 m. 2.5 km (k) - "Finał Pucharu Świata"
20.03.10 Falun (Szwecja) 12 m. 2x5 km (bieg łączony) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
21.03.10 Falun (Szwecja) 2 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"

 

sezon 2010/11

20.11.10 Gallivare (Szwecja) 7 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
26.11.10 Kuusamo (Finlandia) 11 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
27.11.10 Kuusamo (Finlandia) 2 m. 5 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
28.11.10 Kuusamo (Finlandia) 2 m. 10 km (d)  zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
11.12.10 Davos (Szwajcaria) 2 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
12.12.10 Davos (Szwajcaria) 6 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
18.12.10 La Clusaz (Francja) 2 m. 15 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
19.12.10 La Clusaz (Francja) 6 m. 4x5 km (sz) zw. Norwegia
31.12.10 Oberhof (Niemcy) 1 m. 2,5 km (d) - "Tour de Ski"
01.01.11 Oberhof (Niemcy) 1 m. 10 km (k) - "Tour de Ski"
02.01.11 Oberstdorf (Niemcy) 2 m. sprint (k) zw. Petra Majdić (Słowenia) - "Tour de Ski"
03.01.11 Oberstdorf (Niemcy) 5 m. 2x5 km (bieg łączony) zw. Anna Haag (Szwecja) - "Tour de Ski"
05.01.11 Dobbiaco (Włochy) 22 m. sprint (d) zw. Petra Majdić (Słowenia) - "Tour de Ski"
06.01.11 Cortina - Dobbiaco (Włochy) 1 m. 16 km (d) - "Tour de Ski"
08.01.11 Val di Fiemme (Włochy) 1 m. 10 km (k) - "Tour de Ski"
09.01.11 Val di Fiemme (Włochy) 1 m. 9 km (d) - "Tour de Ski"
22.01.11 Otepaa (Estonia) 2 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
23.01.11 Otepaa (Estonia) 4 m. sprint (k) zw. Petra Majdić (Słowenia)
04.02.11 Rybinsk (Rosja) 1 m. 2 x 5 km (bieg łączony)
05.02.11 Rybinsk (Rosja) 3 m. sprint (d) zw. Vesna Fabjan (Słowenia)
19.02.11 Drammen (Norwegia) 2 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
20.02.11 Drammen (Norwegia) 28 m. sprint (d) zw. Kikkan Randall (USA)
12.03.11 Lahti (Finlandia) 2 m. 2 x 5 km (bieg łączony) zw. Therese Johaug (Norwegia)
13.03.11 Lahti (Finlandia) 4 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
16.03.11.Sztokholm (Szwecja) 7 m. sprint (k) zw. Petra Majdić (Słowenia) - "Finał Pucharu Świata"
18.03.11 Falun (Szwecja) 2 m. 2,5 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
19.03.11 Falun (Szwecja) 2 m. 2x5 km (bieg łączony) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
20.03.11 Falun (Szwecja) 2 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
 

sezon 2011/12

19.11.11 Sjusjoen (Norwegia) 10 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
20.11.11 Sjusjoen (Norwegia) 11 m. 4x5 km (sz) zw. Norwegia
25.11.11 Kuusamo (Finlandia) 13 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
26.11.11 Kuusamo (Finlandia) 6 m. 5 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
27.11.11 Kuusamo (Finlandia) 5 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
10.12.11 Davos (Szwajcaria) 5 m. 15 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
11.12.11 Davos (Szwajcaria) 8 m. sprint (d) zw. Kikkan Randall (USA)
17.12.11 Rogla (Słowenia) 1 m. 10 km (k)
18.12.11 Rogla (Słowenia) 24 m. sprint (d) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)
29.12.11 Oberhof (Niemcy) 1 m. 2,5 km (d) - "Tour de Ski"
30.12.11 Oberhof (Niemcy) 1 m. 10 km (k) - "Tour de Ski"
31.12.11 Oberstdorf (Niemcy) 1 m. sprint (k) - "Tour de Ski"
01.01.12 Oberstdorf (Niemcy) 2 m. 2 x 5 km (bieg łączony) zw. Marit Bjoergen - "Tour de Ski"
03.01.12 Dobbiaco (Włochy) 2 m. 3 km (k) zw. Marit Bjoergen - "Tour de Ski"
04.01.12 Dobbiaco (Włochy) 3 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen - "Tour de Ski"
05.01.12 Dobbiaco (Włochy) 2 m. 15 km (d) zw. Marit Bjoergen - "Tour de Ski"
07.01.12 Val di Fiemme (Włochy) 1 m. 10 km (k) - "Tour de Ski"
08.01.12 Val di Fiemme (Włochy) 1 m. 9 km (d) - "Tour de Ski"
21.01.12 Otepaa (Estonia) 1 m. sprint (k)
22.01.12 Otepaa (Estonia) 1 m. 10 km (k)
02.02.12 Moskwa (Rosja)  1 m. sprint (d)
04.02.12 Rybinsk (Rosja) 7 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
05.02.12 Rybinsk (Rosja) 2 m. 2 x 7,5 km (bieg łączony) zw. Therese Johaug (Norwegia)
11.02.12 Nove Mesto na Morave (Czechy) 2 m. 15 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
17.02.12 Szklarska Poręba (Polska) 16 m. sprint (d) zw. Ida Ingemarsdotter (Szwecja)
18.02.12 Szklarska Poręba (Polska) 1 m. 10 km (k)
03.03.12 Lahti (Finlandia) 8 m. 2 x 7,5 km (bieg łączony) zw. Therese Johaug (Norwegia)
04.03.12 Lahti (Finlandia) 3 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
07.03.12 Drammen (Norwegia) 3 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
11.03.12 Oslo (Norwegia) 2 m. 30 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
14.03.12 Sztokholm (Szwecja) 9 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
16.03.12 Falun (Szwecja) 4 m. 2,5 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
17.03.12 Falun (Szwecja) 1 m. 10 km (k) - "Finał Pucharu Świata"
18.03.12 Falun (Szwecja) 5 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"

 

sezon 2012/13

24.11.12 Gallivare (Szwecja) 27 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
25.11.12 Gallivare (Szwecja) 12 m. 4x5 km (sz) zw. Norwegia
30.11.12 Kuusamo (Finlandia) 7 m.  sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"\
01.12.12 Kuusamo (Finlandia) 11 m. 5 km (d)  zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
02.12.12 Kuusamo (Finlandia) 2 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
13.12.12 Canmore (Kanada) 1 m. 10 km (k)
15.12.12 Canmore (Kanada) 21 m.  sprint (d) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)
16.12.12 Canmore (Kanada) 1 m. 2 x 7,5 km (bieg łączony)
29.12.12 Oberhof (Niemcy) 3 m. 3 km (d) zw. Kikkan Randall (USA) - "Tour de Ski"
30.12.12 Oberhof (Niemcy) 1 m. 9 km (k) - "Tour de Ski"
01.01.13 Val Mustair (Szwajcaria) 7 m. sprint (d) zw. Kikkan Randall (USA) - "Tour de Ski"
03.01.13 Dobbiaco - Cortina (Włochy) 1 m. 15 km (d) - "Tour de Ski"
04.01.13 Dobbiaco (Włochy) 1 m. 3 km (k) - "Tour de Ski"
05.01.13 Val di Fiemme (Włochy) 1 m. 10 km (k) - "Tour de Ski"
06.01.13 Val di Fiemme (Włochy) 1 m. 9 km (d) - "Tour de Ski"
12.01.13 Liberec (Czechy) 2 m. sprint (k) zw.- Mona-Lisa Malvalehto (Finlandia)
19.01.13 La Cluzas (Francja) 3 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
01.02.13 Soczi (Rosja) 43 m. sprint (d) zw. Kikkan Randall (USA)
02.02.13 Soczi (Rosja) nie ukończyła 2 x 7,5 km (bieg łączony) zw. Kristin Steira (Norwegia)
16.02.13 Davos (Szwajcaria) 1 m. sprint (k)
17.02.13 Davos (Szwajcaria) 2 m. 10 km (d) zw. Therese Johaug (Norwegia)
09.03.13 Lahti (Finlandia) 10 m. sprint (d) zw. Kikkan Randall (USA)
10.03.13 Lahti (Finlandia) 1 m. 10 km (k)
13.03.13 Drammen (Norwegia) 1 m. sprint (k)
17.03.13 Oslo (Norwegia) 2 m. 30 km (d) zw. Therese Johaug (Norwegia)
20.03.13 Sztokholm (Szwecja) 1 m. sprint (k) - "Finał Pucharu Świata"
22.03.13 Falun (Szwecja) 5 m. 2,5 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
23.03.13 Falun (Szwecja) 4 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"
24.03.13 Falun (Szwecja) nie staneła na starcie 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Finał Pucharu Świata"

 

sezon 2013/14

29.11.13 Kuusamo (Finlandia) 1 m. sprint (k)  - "Ruka Triple"
30.11.13 Kuusamo (Finlandia) 1 m. 5 km (k)  - "Ruka Triple"
01.12.13 Kuusamo (Finlandia) 4 m. 10 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Ruka Triple"
07.12.13 Lillehammer (Norwegia) 1 m. 10 km (k)
14.12.13 Davos (Szwajcaria) 11 m. 15 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
15.12.13 Davos (Szwajcaria) 25 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
21.12.13 Asiago (Włochy) 1 m. sprint (k)
11.01.14 Nove Mesto na Morave (Czechy) 34 m. sprint (d) zw. Kikkan Randall (USA)
12.01.14 Nove Mesto na Morave (Czechy) 16 m. (s.druż.) A. Szymańczak zw. Norwegia (Maiken Caspersen Falla, Ingvild Flugstad Oestberg)
18.01.14 Szklarska Poręba (Polska) 17 m. (d) zw. Kikkan Randall (USA)
19.01.14 Szklarska Poręba (Polska) 1 m. 10 km (k)
01.02.14 Dobbiaco (Włochy) 5 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)

 

sezon 2014/15

29.11.14 Kuusamo (Finlandia) 7 m. sprint (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
30.11.14 Kuusamo (Finlandia) 4 m. 10 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia)
05.12.14 Lillehammer (Norwegia) 37 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Lillehammer Tour"
06.12.14 Lillehammer (Norwegia) 28 m. 5 km (d) zw.Therese Johaug (Norwegia) - "Lillehammer Tour"
07.12.14 Lillehammer (Norwegia) 10 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Lillehammer Tour"
13.12.14 Davos (Szwajcaria) 7 m. 10 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia)
14.12.14 Davos (Szwajcaria) 53 m. sprint (d) zw. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)
03.01.15 Oberhof (Niemcy) 10 m. 3 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Tour de Ski"
04.01.15 Oberstdorf (Niemcy) 6 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Tour de Ski"
06.01.15 Val Mustair (Szwajcaria) 15 m. sprint (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Tour de Ski"
07.01.15 Dobbiaco (Włochy) 5 m. 5 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Tour de Ski"
08.01.15 Dobbiaco (Włochy) 6 m. 15 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Tour de Ski"
10.01.15 Val di Fiemme (Włochy) 7 m. 10 km zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Tour de Ski"
11.01.15 Val di Fiemme (Włochy) nie ukończyła 9 km (d) zw. Marit Bjoergen (Norwegia) - "Tour de Ski"
17.01.15 Otepaa (Estonia) 16 m. sprint (k) zw. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)
18.01.15 Otepaa (Estonia) 3 m. (s.druż.) S. Jaśkowiec zw. Szwecja (Ida Ingemarsdotter, Stina Nilsson)
23.01.15 Rybińsk (Rosja) 36 m. 10 km (d) zw. Astrid Jacobsen (Norwegia)
11.03.15 Drammen (Norwegia) 31 m. sprint (k) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)

 

sezon 2015/16

27.11.15 Kuusamo (Finlandia) 29 m. sprint (k) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) - "Ruka Triple"
28.11.15 Kuusamo (Finlandia) 29 m. 5 km (d) zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Ruka Triple"
29.11.15 Kuusamo (Finlandia) 11 m. 10 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Ruka Triple"
05.12.15 Lillehammer (Norwegia) 32 m. 2 x 7,5 km (bieg łączony) zw. Therese Johaug (Norwegia)
20.12.15 Dobbiaco (Włochy) 8 m. 10 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia)
01.01.16 Lanzerheide (Szwajcaria) 59 m. sprint (d) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) - "Tour de Ski"
02.01.16 Lanzerheide (Szwajcaria) 19 m. 15 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Tour de Ski"
03.01.16 Lanzerheide (Szwajcaria) 21 m. 5 km (d) zw. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) - "Tour de Ski"
05.01.16 Oberstdorf (Niemcy) 14 m. sprint (k) zw. Sophie Caldwell (USA) - "Tour de Ski"
06.01.16 Oberstdorf (Niemcy) 17 m. 10 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Tour de Ski"
08.01.16 Dobbiaco (Włochy) 18 m. 5 km (d) zw. Jessica Diggins (USA) - "Tour de Ski"
09.01.16 Val di Fiemme (Włochy) 23 m. 10 km (k) zw. Heidi Weng (Norwegia) - "Tour de Ski"
10.01.16 Val di Fiemme (Włochy) 23 m. 9 km (d) zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Tour de Ski"
03.02.16 Drammen (Norwegia) 48 m. sprint (k) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)
07.02.16 Oslo (Norwegia) 10 m. 30 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia)
11.02.16 Sztokholm (Szwecja) 34 m. sprint (k) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)
13.02.16 Falun (Szwecja) 6 m. 5 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia)
21.02.16 Lahti (Finlandia) 14 m. 2x7,5 km (bieg łączony) zw. Therese Johaug (Norwegia)
01.03.16 Gatineau (Kanada) 51 m. sprint (d) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) - "Ski Tour Canada"
02.03.16 Montreal (Kanada) 5 m. 10,5 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Ski Tour Canada"
04.03.16 Quebec City (Kanada) 31 m. sprint (d) zw. Stina Nilsson (Szwecja) - "Ski Tour Canada"
05.03.16 Quebec City (Kanada) 17 m. 10 km (d) zw. Heidi Weng (Norwegia) - "Ski Tour Canada"
08.03.16 Canmore (Kanada) 7 m. sprint (k) zw. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) - "Ski Tour Canada"
09.03.16 Canmore (Kanada) 13 m. (bieg łączony) zw. Heidi Weng (Norwegia) - "Ski Tour Canada"
11.03.16 Canmore (Kanada) 15 m.10 km (d) zw. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) - "Ski Tour Canada"
12.03.16 Canmore (Kanada) 9 m.10 km (k) zw. Therese Johaug (Norwegia) - "Ski Tour Canada"

sezon 2016/17

26.11.16 Kuusamo (Finlandia) 16 m. sprint (k) zw. Stina Nilsson (Szwecja)
27.11.16 Kuusamo (Finlandia) 9 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)
02.12.16 Lillehammer (Norwegia) 16 m. sprint (k) zw. Heidi Weng (Norwegia) - "Lillehammer Tour"
03.12.16 Lillehammer (Norwegia) 53 m. 5 km (d) zw. Jessica Diggins (USA) - "Lillehammer Tour"
03.02.17 Pyeongchang (Korea Południowa)  4 m. sprint (k) zw. Anamarija Lampic (Słowenia)
04.02.17 Pyeongchang (Korea Południowa)  1 m. 2 x 7,5 km (bieg łączony)
19.02.17 Otepaa (Estonia) 5 m. 10 km (k) zw. Marit Bjoergen (Norwegia)