Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Dzień Pluszowego Misia

29/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 139 razy
W dniu 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki.

Do obchodów tego nietypowego święta przyłączyli się najmłodsi wychowankowie Szkoły Podstawowej  nr 3 w Kasince Małej. Zadania, które mieli do realizacji tego dnia  przygotował dla nich miś Bruno.

Dzieci pamiętają, że Bruno odwiedził ich domy w zeszłym roku szkolnym – podkreśla wychowawczyni „przedszkolaków”. Pierwsze zadanie, jakie najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli tego dnia do wykonania, polegało na posegregowaniu wiadomości na temat niedźwiedzia i pluszowego misia. Następnie w małych grupach 2- i 3- osobowych dzieci kończyły rytm rozpoczęty w fabryce misiów. Do realizacji kolejnych zadań nasi milusińscy zostali podzieleni na grupy wiekowe. Zerówka z liter układała duży napis DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA; czterolatki i pięciolatki rysowały szlaczki po śladzie. Kolejne, nieco łatwiejsze zadanie, które rozwiązała zerówka, polegało na dopasowaniu czapeczek z kropkami do misiów i cyfry na ich balonie. Natomiast młodsze dzieci mogły wykazać się spostrzegawczością podczas szukania dwóch misiów różniących się od pozostałych. Zadanie, które sprawiło wszystkim dużo frajdy, polegało na dopasowaniu koszulek, czyli odnalezieniu par. Za każde dobrze wykonane zadanie dzieci w nagrodę otrzymywały kolejny element puzzli.

Na zakończenie każdy otrzymał plakietkę na pamiątkę oraz coś słodkiego – dodaje wychowawczyni. W tym dniu dzieciaki świetnie się bawiły i przez zabawę utrwalały swoje umiejętności.

Justyna Kucharzak