Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańska Msza św.

02/10/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 352 razy
4 października 2020 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Regionalny Łostowianie.

Po raz kolejny w przeddzień wydarzenia zmuszeni jesteśmy odwołać imprezy towarzyszące Zagórzańskiej Mszy św. z uwagi na wprowadzenie tzw. czerwonej strefy na obszarze całego Powiatu Limanowskiego - informują organizatorzy tej szczególnej Eucharystii. Apelujemy do wszystkich uczestników Mszy św. o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie ust i nosa, również na zewnątrz kościoła. Przypominamy też, że w świątyni może przebywać ograniczona ilość osób.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

Magda Polańska