z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

10/02/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 456 razy
W dniu 8 lutego 2020 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 5-16 lat.

Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz patrolu narciarskiego.

Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej (test z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (zjazd slalomem). Nagrody w konkursach ufundowali: Urząd Miasta oraz Gminy w Mszanie Dolnej, Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, a także Ośrodek Narciarski LubomierzSki, który przekazał puchary dla zwycięzców konkursu.

Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej, pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie, otrzymały nagrody, upominki i materiały profilaktyczne.  Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

Uczestnikom przekazano informacje na temat konkursu plastycznego na zilustrowanie dekalogu zasad bezpieczeństwa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) - „Stok nie jest dla bałwanów”.

Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Narciarski „LubomierzSki”, Miasto i Gmina Mszana Dolna, Klub Sportowy Chochołów, Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.

Źródło: www.malopolska.policja.gov.pl