z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zwrot podatku akcyzowego dla rolników w 2020 r.

07/02/2020, dodał: Maciej Liberda czytano: 1079 razy
Od 2019 r. obowiązuje zmieniona ustawa o zwrocie podatku akcyzowego. Został podniesiony limit zużywanego oleju napędowego na 1 ha upraw rolnych, z 86 na 100 litrów na hektar.

Dodatkowo o dodatkową dopłatę ubiegać się mogą ci rolnicy, którzy oprócz uprawy ziemi zajmują się także hodowlą bydła. W ich przypadku konieczne jest zadbanie o dodatkowe formalności. We wniosku o zwrot akcyzy należy podać średnią roczną liczbę bydła w 2019 r., potwierdzając te dane zaświadczeniem wystawionym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dopłata wynosi 30 złotych za 1 DJP posiadanego bydła (DJP = duża jednostka przeliczeniowa, jaka umownie odpowiada jednej krowie o masie równej 500 kilogramów). Zwrotu kosztów nie otrzymają hodowcy np. drobiu, świń czy owiec. 

       Prosimy o zapoznanie się z formularzem wniosku oraz dodatkowymi dokumentami, ich wcześniejsze wypełnienie umożliwi pracownikom urzędu sprawne przyjmowanie wniosków.  Przypominamy również o podaniu nr konta, na który ma zostać przelany zwrot podatku oraz dołączeniu do wniosku kopii umów dzierżawy w celu potwierdzenia posiadania użytków rolnych a także czytelnych faktur potwierdzających zakup oleju napędowego za okres od
1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 r.

Wypełnione i podpisane wnioski należy składać w Biurze Obsługi Klienta na parterze Urzędu Gminy Mszana Dolna w dniach od 3 lutego do 2 marca 2020 r.

Załączniki:

1. Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

2. Wykaz faktur

3. Oświadczenie wymagane do celów sprawozdawczych