z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zmieniają historie ludzi w potrzebie

03/01/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 480 razy
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu zmieniają historie ludzi w potrzebie! - to hasło zachęcające młodych ludzi, by działali jako wolontariusze.

Nie są to tylko górnolotne słowa. Wolontariusz, to człowiek, który dostrzega problemy innych ludzi - biedę, chorobę, samotność... To przede wszystkim człowiek, który dzięki swojemu wielkiemu sercu, przywraca ludziom godność, nadzieję i uśmiech na twarzy.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu również włożyli wiele wysiłku, by przedświąteczny czas dla każdego był pełen spokoju i radości. Uczniowie klasy 5 własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Wypisano na nich życzenia do dzieci z Krakowskiego Hospicjum im. Józefa Tischnera płynące prosto z serc uczniów z Lubomierza. Szkolni wolontariusze przeprowadzili również zbiórkę darów. Zaangażowały się w nią rodziny uczniów lubomierskiej jedynki. Dzięki wsparciu rodziców zgromadzono wystarczającą liczbę produktów potrzebnych do przygotowania szlachetnych paczek dla trzech potrzebujących osób. Wolontariusze zapakowali zebrane produkty w świąteczne prezenty, dzięki którym potrzebujące rodziny nie będą musiały martwić się o najpotrzebniejsze rzeczy. Nie zapomniano również o osobach starszych i samotnych. Uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 1 odwiedzili mieszkańców miejscowego Domu Seniora „Pod Jaworzynką”. Oprócz uśmiechu i dobrego serca zabrali ze sobą stroiki świąteczne, które seniorom umilały ten szczególny czas i przypominały, że jest ktoś, kto o nich pamięta.

Próbujemy zmienić świat na lepsze; każdy uśmiech, który dostajemy w zamian jest dla nas na wagę złota! – podkreślają młodzi wolontariusze. Zachęcamy niezdecydowanych do tego, by włączyli się w działalność wolontariatu. To zaszczyt zmieniać historie ludzi, którzy nas potrzebują.

Małgorzata Kawecka