Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


,,Z radością na nowym boisku”- Otwarcie zmodernizowanego boiska przy Zespole Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej

28/11/2019, dodał: Maciej Liberda czytano: 539 razy
Dzień 16 listopada 2019 roku na długo zapisze się na kartach historii naszej Szkoły oraz w pamięci jej uczniów, nauczycieli, oraz rodziców.

 Uroczystość rozpoczęła się  odśpiewaniem hymnu narodowego i powitaniem  zaproszonych gości.

            Podczas  oficjalnego otwarcia boiska sportowego  przy Zespole Szkoły i Przedszkola nr 2 w Kasinie Wielkiej wzięli udział zaproszeni przedstawiciele władz: pan Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba,  zastępca wójta pani Katarzyna Szybiak, radny powiatowy pan Bolesław Jania, radni gminy: pan Rafał Kubowicz, Stanisław Kaleta i pani Halina Bubiłek, dyrektor inwestycji Mirosław Skowronek oraz Czesław Drąg i pani Bożena Znachowska, inwestor pan Jan Piwowar oraz wspólnota szkolna na czele z panem dyrektorem Zbigniewem Jaroszem, Gronem  Nauczycielskim,  Radą Rodziców i uczniami.

Po przywitaniu gości  prowadząca uroczystość pani Bernadeta Kaletka odczytała słowa naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II:

"Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie

uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli,

wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności,

wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca…’’

Słowa te były wprowadzeniem w krótki, ale jakże żywiołowy program artystyczny wykonany przez uczniów klasy szóstej, pod opieką pana Piotra Patality, Bernadety Kaletki , Bożeny Strama Drąg.  

 Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście, gratulując szkole otwarcia zmodernizowanego  boiska, podkreślali rolę i znaczenie oddanej do użytku inwestycji nie tylko dla rozwoju kultury fizycznej i sportu, ale także poprawy jakości życia całej lokalnej społeczności. Wójt  gminy w trakcie wygłoszonego przemówienia podziękował wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do powstania tego boiska i życzył wszystkim dużo radości z korzystania z tego pięknego obiektu.

Okazjonalny List Intencyjny przesłał Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga a odczytał go radny powiatowy Bolesław Jania, który na ręce Dyrektora Szkoły wręczył prezent w postaci zestawów piłek. Ufundował również słodkości dla wszystkich  uczniów.

  Po wygłoszonych przemówieniach nastąpił wyczekiwany  moment tego dnia, było  to przecięcie wstęgi, którego dokonali Wójt Gminy  Bolesław Żaba,  Dyrektor Szkoły Zbigniew Jarosz oraz przewodnicząca Rady Uczniowskiej Zuzanna Solarz. Poświęcenia dokonał wikariusz naszej parafii ksiądz Bogusław Borek.  Przedstawiciele samorządów klasowych  złożyli przyrzeczenie o godnym poszanowaniu zasad sportu i współzawodnictwa.  Na znak radości z otwarcia zmodernizowanego boiska wypuścili białe i czerwone balony. Następnie goście i chętni uczniowie zainaugurowali otwarcie boiska oddaniem honorowego strzału do bramki. 

            Na zakończenie uroczystości zabrał głos pan dyrektor Zbigniew Jarosz, dziękując  gościom za przybycie i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia, podkreślając wkład byłej pani dyrektor Janiny Ziemianin w staraniach o modernizację boiska.

Dyrektor wyraził nadzieję, że  zmodernizowane boisko nie tylko uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego, ale także podniesie edukacyjną i wychowawczą rolę sportu w codziennym życiu uczniów i mieszkańców wsi.

    Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej atmosferze, która towarzyszyła całej imprezie – burzliwe oklaski i promieniste uśmiechy, goszczące na buziach, cieszyły oczy nauczycieli i zgromadzonych uczestników.

                                                                                                          Zredagowała

  Bernadeta Kaletka