Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Akcja #GoBlue w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej

27/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 273 razy
„Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”

Słowa „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka” stały się mottem akcji #GoBlue zorganizowanej w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.  Przeprowadzono tam z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego szereg działań, by uczcić  rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka (rok 1989) - najważniejszego dokumentu mówiącego o prawach najmłodszych.

Nasza społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej  akcji #GoBlue – polegającej na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszystkich możliwych działaniach – informuje szkolna koordynatorka akcji. W naszych strojach dominował kolor niebieski, także sale lekcyjne i korytarze pełne były elementów w różnych odcieniach blue.

Podczas okolicznościowego apelu przedstawiono prezentację multimedialną o prawach dziecka, by uświadomić młodym ludziom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać.

W ten symboliczny sposób wyraziliśmy swoją solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, także z tymi, których prawa nie są przestrzegane – dodają uczniowie z Mszany Górnej. Nasz udział w akcji, był formą apelu z prośbą o  zapewnienie dzieciom na świecie godziwych warunków życia i rozwoju.

                                                                                                          Małgorzata. Łabuz