Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Cudze chwalicie, swego nie znacie…

05/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 520 razy
Klasa IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej wraz z wychowawczynią, Katarzyną Nawarą oraz nauczycielką wychowania fizycznego - Lidią Kaczmarczyk odwiedziła jeden z najpiękniejszych szczytów Beskidu Wyspowego - Szczebel.

Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego tego regionu, obserwowanie krajobrazu, jego opisywanie i porównywanie z innymi oraz podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej uczniów.

Gdy dotarliśmy na szczyt upiekliśmy kiełbaski, a następnie uczniowie podzieleni na grupy  konkurowali w mini teście o faunie i florze Beskidu Wyspowego – informują opiekunowie grupy. Podziwialiśmy piękne widoki na dolinę Raby, a zwłaszcza na naszą urokliwą miejscowość Kasinkę Małą. Nie umknęło naszej uwadze, że Szczebel znajduje się na Szlaku Papieskim, dlatego też na szczycie znajduje się ołtarz polowy oraz głaz z tablicą upamiętniającą wycieczki Ks. Karola Wojtyły z 1953 i 1955 roku.

Dziękujemy rodzicom naszych kolegów – Pawłowi Rapaczowi oraz Sebastianowi Kozakowi, którzy poświęcili swój czas, powitali nas na miejscu i pomogli w zorganizowaniu ogniska – wyrazy wdzięczności przekazują uczestnicy wycieczki. Ten dzień upłynął nam w miłej i wesołej atmosferze, a jego dopełnieniem była piękna, słoneczna pogoda.

To już druga wycieczka klasy IV w bieżącym roku szkolnym -  dodaje wychowawczyni kl. IV. We wrześniu odwiedziliśmy Dom Kultury w Myślenicach, gdzie kasinczanie uczestniczyli w prelekcji multimedialnej o gatunkach filmowych i obejrzeli film „BFG: Bardzo Fajny Gigant” w ramach projekcji kinowych „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” zgodnych z podstawą programową MEN z języka polskiego.

Katarzyna Nawara