Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzanie w Ełku

03/07/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 969 razy
W dniach 21 -23.06.2019 r. Zespół Regionalny „Kasinianie – Zagórzanie” uczestniczył w 16. Światowym Festiwalu Folkloru Tęcza w Ełku.

Mazurska przygoda kasinian rozpoczęła się w miejskim Ratuszu od spotkania przedstawicieli  wszystkich  festiwalowych grup  z prezydentem  Ełku - Tomaszem Andrukiewiczem  oraz organizatorami imprezy  z Ełckiego Centrum Kultury.

Przez  trzy kolejne dni wraz z grupami z Algierii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Egiptu, Francji, Litwy, Serbii, Słowacji i polskiego Łowicza zagórzanie uczestniczyli w prezentacjach na scenie ełckiego amfiteatru. Ostatniego dnia przez ulice tego pięknego miasta przeszedł wspólny barwny i egzotyczny  korowód wszystkich grup – aby koncertem finałowym pożegnać się z wypełnioną po brzegi widownią. Ciekawym przedsięwzięciem tej edycji festiwalu był wspólny występ. Reprezentanci wszystkich dziesięciu krajów biorących udział w wydarzeniu odtańczyli w narodowych strojach elementy choreografii tańców polskich: kujawiaka i oberka. Kasinian godnie reprezentowały dwie pary tancerzy: Klaudia i Maciek oraz Laura i Mariusz.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przygotowanie i  organizację tej imprezy – wyrazy wdzięczności przekazują członkowie zespołu „Kasinianie – Zagórzanie”. Czuliśmy się wyśmienicie w Waszym gościnnym  mieście, w pięknych okolicznościach mazurskiego  krajobrazu. Mieliśmy możliwość poznania nawzajem tylu różnych kultur! Było barwnie, wesoło i radośnie. Przekonaliśmy się o prawdziwości  hasła: „Ełk – krótko się pisze, ale długo pamięta”.

Elżbieta Ciężadlik