Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Młody wokalista Osobowością Roku 2018

14/03/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1292 razy
Krystian Kubowicz, wokalista z Kasiny Wielkiej, osiągnął najlepszy wynik w Powiecie Limanowskim w kategorii KULTURA w Plebiscycie na „Osobowość Roku 2018” Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.

W finale wojewódzkim konkursu zagłosowały na niego 243 osoby.

Nominację do konkursu uzyskał za sukcesy estradowe oraz promowanie gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego w Polsce i Europie.

Uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt, podczas której zwycięzcom wręczono statuetki i okolicznościowe dyplomy, odbyła się 9 marca b.r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Mannggha” w Krakowie.

Krystian Kubowicz ma 22 lata. Pochodzi z Kasiny Wielkiej, ale na co dzień mieszka i uczy się w Krakowie. Kształci się w Krakowskim Instytucie Sztuki Wokalnej.

Od zawsze marzył o śpiewaniu na scenie, ale ciągnęło go też do biegów narciarskich, które uprawiał już jako uczeń szkoły podstawowej. Wzorem do naśladowania, jeżeli chodzi o muzykę, jest dla niego twórczość nieżyjącego już amerykańskiego artysty Prince’a. Krystian jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i międzynarodowych festiwali muzycznych.

Dzięki wsparciu rodziców może wciąż realizować swoją pasję.

Nie byłoby mnie w tym miejscu kariery, gdyby nie pomoc i zaangażowanie moich rodziców, którym z całego serca dziękuję – podkreśla.

opr. Magda Polańska
Źródło: www.gazetakrakowska.pl