Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Było uroczyście, kolorowo i radośnie…

12/03/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 709 razy
Istnieje powszechne przekonanie, że Dzień Kobiet to święto minionej epoki, święto komunistyczne. Nic bardziej mylnego.

Przypomnieli o tym uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej, którzy pod kierunkiem Łukasza Szlachetki uczcili to sympatyczne święto, przypominając, że Międzynarodowy Dzień Kobiet został ogłoszony w Kopenhadze w 1910 r. i corocznie jest obchodzony pod hasłem obrony praw kobiet.

8 marca 2019 r. w kasinczańskiej „jedynce” było uroczyście, kolorowo, radośnie. Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej obejrzała program artystyczny pełen niespodzianek. Zaprezentowano scenkę z przymrużeniem oka – historię kobiety „od powstania do wydania” opowiedzianą za pomocą znanych polskich piosenek. Przytoczono opinie – męskie – z minionych epok na temat kobiet; chłopcy z oddziałów gimnazjalnych recytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę „Baśka” z repertuaru zespołu Wilki. Uroczystość uświetniły Cyganki (chłopcy z kl. VI), które wróciły z długiego tournée i specjalnie dla kobiet zatańczyły i zaśpiewały. Program wywołał salwy śmiechu i gromkie brawa publiczności. Finałowym numerem przedstawienia był występ Łukasza Szlachetki, który, wcielając się w postać Pawła Domagały, wykonał piosenkę – jakże aktualną w szkolnych murach – „Weź nie pytaj” i zachwycił widownię. Panie otrzymały kwiaty i mnóstwo życzeń, a w pokoju nauczycielskim czekały kawa i słodkie upominki.

Występ bardzo podobał się zgromadzonym w sali, a uśmiechy na twarzach pań i dziewczynek przekonały, że miłe życzenia i wspólnie spędzone chwile sprawiły wszystkim wiele przyjemności.

                                                                                                                  Dorota  Borowiec