Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Apel o pomoc dla Ani

21/02/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1326 razy
Szanowni Państwo!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej zwracają się z gorącą prośbą i apelem do Państwa o pomoc w zebraniu kwoty 600 000 zł na operację naszej uczennicy Ani Wacławik.

To nie tylko zbiórka na operację, ale także szansa na fizyczną samodzielność  w przyszłości, od której  dzieli  Anię i jej rodzinę  ogromna bariera finansowa -ponad  600 000 zł (sześćset tysięcy złotych).

 Termin pierwszej operacji ustalony jest na 09.04.2019 r.                                                                       

Prosimy, przeczytajcie historię naszej uczennicy.

Fragment apelu rodziców Ani :

„Szansę na poprawę sfery ruchowej naszego dziecka dali nam lekarze  z European Paley Instytut. Anię zakwalifikowano do trzech operacji, obydwu nóg i lewej ręki.  Jest to ogromna szansa na samodzielność naszego dziecka. Bez  tych operacji będzie całe życie uzależniona od innych osób, w każdej sytuacji życiowej. 

Ania ma 13 lat, gdy miała rok gwałtownie zachorowała, czego efektem było porażenie czterokończynowe. Niedowłady stopniowo zmniejszały się, w obecnej chwili potrafi pokonywać krótkie dystanse z pomocą drugiej osoby, lewa dłoń jest niesprawna.  Uczęszcza do szkoły,  jest wzorową uczennicą, ale wymaga stałej pomocy mamy, która towarzyszy jej cały dzień (także w szkole), pomagając w podstawowych czynnościach codziennych, jak jedzenie, ubieranie się, mycie. Wiele lat rehabilitacji oraz operacje, które przeszła Ania nie przyniosły znacznej poprawy oraz oczekiwanej tak bardzo sprawności nóg i lewej ręki. Dziecko jest bardzo zdeterminowane, współpracuje   w czynnościach samoobsługowych i stara się być samodzielna, ale im jest starsza, tym bardziej każdy ruch jest  wyzwaniem”.

Mamy mało czasu i ogromną wiarę w dobro ludzkich serc. Każdy szlachetny dar serca pomoże Ani i jej rodzicom. Już wiele razy  Państwa wsparcie dało  nam wiarę w to, że nie jesteśmy sami i razem możemy zrobić więcej. Państwa ofiarność zawsze była dowodem na to, że istnieją jeszcze ludzie, dla których  liczy się drugi człowiek, dlatego wierzymy, że i tym razem wspólnie uczynimy świat chociaż trochę lepszym. 

Wpłat należy dokonywać na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba"
Santander Bank 

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374                                                                                                           Tytułem: “2117 pomoc dla Ani Wacławik”                                                                   ……………………………………………………………………………………………………………………………

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ania:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba     PL31109028350000000121731374                                                                                                               swift code: WBKPPLPP                                                                                                                                                   Santander Bank
Title: “2117 Help for Ania Waclawik”                                                         ………………………………………………………………………………………………………………………………

Aby przekazać 1% podatku dla Ani:  należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243     oraz w rubryce  Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%   wpisać:  “2117 pomoc dla Ani Wacławik”.                                                      ……………………………………………………………………………………………………………………………….

Oprócz wpłat na konto fundacji Kawałek Nieba i Siepomaga zachęcamy do udziału w  Aukcjach Charytatywnych na Facebooku  Licytacje - Ania Wacławik. Na  stronie facebookowej  Szkoły Podstawowej Nr 1 informujemy o wszelkich podejmowanych przez naszą szkołę inicjatywach.

 

Prosimy również Państwa o każdy dobry pomysł, który może pomóc naszej uczennicy.

Podajemy kontakt: sekretariatsp1@op.pl, tel.18-33-10-101

                                   Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i pomoc.

Z wyrazami szacunku    

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Rada Rodziców
i Społeczność Uczniowska 
Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej