Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Narty latem ? – to możliwe w Margoninie

10/07/2018, dodał: Maciej Liberda czytano: 1008 razy
Grupa 30 uczniów z Gminy Mszana Dolna (SP1 w Lubomierzu, ZPO w Kasince Małej i ZPO w Kasinie Wielkiej) wraz z wychowawcami przebywała na tygodniowym wypoczynku w Margoninie. Uczestnicy zostali mile przyjęci przez dyrektora miejscowej szkoły.

Dzieci podczas pobytu miały możliwość korzystania z urządzeń rekreacyjnych parku wodnego i plaży nad Jeziorem Margonińskim. Pod fachowym okiem instruktora i ratownika mogły uczyć się jazdy na nartach wodnych. Ponadto miały okazję na żywo zobaczyć Morze Bałtyckie podczas wycieczki do Gdyni i Sopotu. Uczestniczyły m.in. w rejsie statkiem, poznając historię portu. W czasie kolejnej wycieczki zwiedziły pierwszą stolicę Polski – Gniezno i stolicę Wielkopolski – Poznań.

Z wycieczki do Fabryki Porcelany w Chodzieży dzieci przywiozły wiele wrażeń i pamiątkowy kubek. Niezwykłą atrakcją dla dzieci okazała się wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Alpakoland” w Klotyldzinie. W ramach integracji grupy wychowawcy zorganizowali również dyskotekę i rozgrywki sportowe.

Wyjazd ten był możliwy dzięki współpracy dwóch samorządów Miasta i Gminy Margonin oraz Gminy Mszana Dolna. Uczestnicy wypoczynku serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Mszana Dolna oraz Burmistrzowi Margonina jak również wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu „Narty zimą i latem – wymiana dzieci i młodzieży z Miastem i Gminą Margonin”.

Projekt został sfinansowany ze środków Gminy Mszana Dolna w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Opiekunowie

Józefa Nachman, Zbigniew Kania