Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zmienne szczęście zawodników reprezentujących Gminę

11/01/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1297 razy
W ostatnich dniach starego roku rozegrano tradycyjne zawody Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie (Słowacja).

Na dystansie 10km techniką klasyczną kobiet wygrała Justyna Kowalczyk, pół minuty przed Eweliną Marcisz. Na ósmym miejscu znalazła się najlepsza Słowaczka – Barbara Klementowa. Klaudia Kołodziej (Witów ski Mszana Górna) zajęła 12 miejsce, Weronika Kaleta (Markam Wiśniowa) była czternasta z ponad minutową stratą do Klaudii. Ponadto z klubu Witów ski Mszana Górna wystartowali: Julia Demkowska – 24 miejsce, Magdalena Murzyn – 29 miejsce, Gabriela Dawiec – 30 miejsce, Bogusław Gracz – 23 miejsce.

W Święto Trzech Króli rozegrano sprint w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Były to zawody z kalendarza FIS więc startowali zawodnicy zagraniczni. W eliminacjach bardzo dobrze pobiegła Klaudia Kołodziej zajmując czwarte miejsce po raz pierwszy przed najlepszą Słowaczką Klementową. Klaudia popełniła jednak błąd na finiszu w biegu półfinałowym wyjeżdżając na zewnętrzny tor. Pięć zawodniczek wpadło na metę równocześnie; o kolejności decydował fotofinisz bo różnice były centymetrowe. Okazało się, że Klaudia była piąta, co oznaczało jej brak w finale. Awansowała za to Weronika Kaleta zajmując w nim szóste miejsce. W trzydziestce była też Julia Demkowska – 26m, poza „30” Bogusław Gracz – 31 miejsce. W rozgrywanych równolegle Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dziewiąte miejsce zajęła Justyna Kołodziej (LKS Witów ski Mszana Górna).

W drugim dniu rozgrywano biegi techniką dowolną. Na dystansie 10km kobiet wygrała Sylwia Jaśkowiec przed Eweliną Marcisz i trzema zawodniczkami z Ukrainy. Słabiej tym razem pobiegły mieszkanki Gminy Mszana Dolna – Weronika Kaleta była piętnasta, osiem sekund za nią ukończyła bieg Klaudia Kołodziej. Z klubu LKS Witów ski Mszana Górna Julia Demkowska była 38., Magdalena Murzyn 43., Bogusław Gracz 43., a w Mistrzostwach Młodzieżowców (U23) Justyna Kołodziej ponownie zajęła dziewiąte miejsce.

Wobec braku tras narciarskich w Polsce następne starty odbędą się w Nowym Mieście (Czechy).

Krzysztof Jarosz
fot. skipol.pl