Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


UWAGA ! Mobilna KDR

02/01/2018, dodał: Maciej Liberda czytano: 1302 razy
Od 1 stycznia 2018 r. wnioskować można o wydanie elektronicznej Karty Dużej Rodziny. Obowiązywać będą również nowe wzory wniosku i załączników do wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny.

Jakie kroki muszą podjąć członkowie rodzin wielodzietnych, aby otrzymać elektroniczną Kartę Dużej Rodziny?

  1. złożyć wniosek w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej lub za pośrednictwem portalu Emp@tia, podając dane osób, dla których wnioskuje o Kartę elektroniczną wraz z numerem telefonu i adresem poczty elektronicznej, na który przyjdą dane autoryzacyjne do aplikacji mKDR,
  2. po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez gminę, na adres poczty elektronicznej zostanie przesłany link do sklepu App Store lub Google Play oraz numer Karty, a na podany numer telefonu SMS z hasłem do pierwszego logowania wraz z ostatnimi cyframi Karty (cała procedura powinna trwać maksymalnie do tygodnia),
  3. po ściągnięciu aplikacji na swoje urządzenie mobilne, należy zalogować się podając skopiowany z e-maila numer Karty Dużej Rodziny oraz hasło z SMS, które należy zmienić po pierwszym logowaniu,
  4. spersonalizować Karty Dużej Rodziny członków rodzin wielodzietnych, którym zawnioskowano o przyznanie Karty elektronicznej, przy czym rodzic poza swoją Kartą może w swoim telefonie wyświetlać Karty swoich dzieci oraz drugiego rodzica.

O przyznanie elektronicznej Karty dużej rodziny mogą wnioskować również osoby korzystające dotychczas z karty dużej rodziny w tradycyjnej, plastikowej formie. Wnioski na nowych drukach można składać w biurze obsługi klienta Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej lub pokoju nr 2 na parterze urzędu w godzinach od 11:00 – 15:00.

Aby skorzystać ze zniżki w miejscach gdzie honorowana jest karta dużej rodziny, wystarczy pokazać kartę w telefonie (specjalna aplikacja mobilna „KDR na smartfonie”). Karta plastikowa nie będzie już niezbędna. Dzięki funkcji geolokalizacji posiadacz karty będzie mógł łatwo i szybko sprawdzić w telefonie, gdzie w pobliżu może skorzystać ze zniżek oraz zapoznać się z ofertą partnerów Karty Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Do pobrania :

1. KDR - wniosek od 01 stycznia 2018 - pobierz

2. Objaśnienia do wniosku - od 01 stycznia 2018 - pobierz

3. Wzor oświadczenia o planowanym terminie ukonczenia nauki - pobierz

4. Wzor oświadczenia o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinnie zastępczej - pobierz

5. Wzor oświadczenia o władzy rodzicielskiej - pobierz

6. ZKDR-04 - zalacznik dot. osób uprawnionych do wyświetlania karty elektronicznej - pobierz

Anna Petrycka