Uprzejmie informuję, iż począwszy od dnia 7 maja 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 730 do 1400. Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Kolarze przemknęli przez Kasinę Wielką i Rabę Niżną

04/08/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 5176 razy
3 sierpnia b.r. po terenie zagórzańskich samorządów – Gminy i Miasta Mszana Dolna – przejechali zawodnicy 6. Etapu prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Trasa tego etapu prowadziła z Kopalni Soli w Wieliczce do Zakopanego.  Kolarze przejechali m. in. przez Kasinę Wielką i Rabę Niżną. Na całej trasie zawodnicy dopingowali byli przez mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Etap ten wygrał Jack Haig (Orica – Scott). Nowym liderem został Dylan Teuns (BMC Racing), a na drugie miejsce klasyfikacji generalnej awansował Rafał Majka (Bora – Hansgrohe).

Trochę szczęścia „u siebie” zabrakło mieszkańcowi Limanowszczyzny (Lipwe, Gmina Limanowa) – Emanuelowi Piaskowemu (reprezentacja Polski). 6. Etap wyścigu ukończył dopiero na 104 miejscu ze stratą 28 minut i 7 sekund do zwycięzcy Jacka Haiga. W klasyfikacji generalnej Emanuel Piaskowy spadł z 42. na 74. pozycję.