Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Sportowy festyn rodzinny

16/06/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 760 razy
Na kompleksie boisk sportowych „Orlik” przy Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbył się VI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu Szkolnego.

Impreza rozpoczęła się pokazem samochodów bojowych i sprzętu ppoż. jednostki OSP w Mszanie Górnej. Dzieci miały wielką frajdę mogąc wejść do pojazdów i wczuć się w rolę strażaka. Najwięcej wrażeń sprawił im jednak pokaz podania wody i przewrócenia pachołków oraz urządzeń służących do ratownictwa drogowego.  Na boiskach sportowych również nie zabrakło emocji. Uczestnicy  zawzięcie rywalizowali ze sobą w różnych grach i zabawach ruchowych (wyścigi rzędów, piłka nożna, siatkówka, ringo,  badminton, przeciąganie liny, piłkarzyki).

Wykorzystaliśmy także nasze miasteczko komunikacyjne, gdzie zorganizowany  był rowerowy tor przeszkód dla czteroosobowych drużyn – informują organizatorzy festynu.  Wielkim powodzeniem cieszyła się również jazda konna. Dodatkową atrakcją był pokaz motocykli zaprezentowany przez absolwentów ZPO w Mszanie Górnej: Artura Grzędziaka i Andrzeja Rusnaka.  

W trakcie  imprezy robiono pamiątkowe zdjęcia, a dzieci otrzymywały nagrody rzeczowe, słodycze i napoje  ufundowane przez sponsorów.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, firm i  instytucji  które przyczyniły się do pomocy w zorganizowaniu tegorocznego festynu – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy. A były to - Urząd Gminy Mszana Dolna, OSP  Mszana Górna, Sklepik Szkolny, FH Kroll- Kolar Krystyna oraz Silla Mszana Dolna – Lucyna Węglarz.

                                                                                                          Animatorzy Orlika:
Ireneusz Nalepa
Leszek Kamiński