Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Na filcowo – szkoła podąża za trendami

17/03/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 837 razy
W ostatnim czasie bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju przedmioty, ozdoby, dekoracje, kartki i zaproszenia wykonane własnoręcznie.

Rękodzieło cieszy się coraz większą popularnością. By wyjść naprzeciw tym potrzebom w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu organizuje się różnego rodzaju  spotkania poświęcone tego typu działaniom. Tym razem  zorganizowano warsztaty Filcowo mi.

Uczniowie należący do kółka Folk - Art w ramach innowacji pedagogicznej Moje serce tworzy... wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez prowadzące: Katarzynę Wojtyczkę i Dorotę Wcisło. Przez 4 środowe popołudnia uczestnicy podzieleni na grupy wykonywali z filcu etui na telefon lub tablet. Mając do dyspozycji bezpłatne materiały zakupione dzięki Stowarzyszeniu na rzecz młodych talentów z Lubomierza, wykonywali przepiękne pokrowce, które stanowią świetną alternatywę dla klasycznych etui. Niepowtarzalne, wykonane własnoręcznie, z dbałością o najmniejszy szczegół,  przykuwają wzrok każdego, kto na nie spojrzy. Kolejny raz uczniowie mieli szansę nie tylko rozwinąć swoje umiejętności artystyczne, ale także cieszyć się na co dzień tym, co wykonali. Zadowolenie na twarzach uczniów było rekompensatą za trud włożony w przygotowanie spotkań. Na medal zasługują uczennice z kl. VI, które po wykonaniu swoich etui, zostawały na wszystkich zajęciach, by pomóc swoim młodszym kolegom.

Mamy nadzieję, że uczniowie zainspirowani filcem i bogactwem jego możliwości sięgną w przyszłości po ten materiał, by stworzyć inne przepiękne rękodzieła! – podkreślają instruktorki warsztatów.

 Katarzyna Wojtyczka