Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jak znaleźć wyróżniki miejsca?

10/04/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1320 razy
9 kwietnia b.r., tym razem w gościnnych progach Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, kolejny raz pracowała grupa osób tworzących markę Gminy Mszana Dolna.

Celem spotkania była prezentacja produktów wytwarzanych przez rękodzielników (giełda produktów) oraz poszukiwanie powodów do dumy z miejsca,  w którym żyjemy i pracujemy. Uczestnicy warsztatów wspólnie odkrywali potencjał Gminy Mszana Dolna, który stanowi podstawę przy budowaniu marki miejsca. Wskazano wiele wyróżników miejsca (powodów do dumy), z których na pierwszy plan wychodzi malownicze wyspowe ukształtowanie terenu oraz talenty i pasje mieszkańców. Wyzwaniem dla mieszkańców Gminy jest ożywienie cudownych widoków ofertą dla turystów pełną lokalnych przysmaków, pamiątek, przy dźwiękach przyrody, miejscowych kapel i opowieści Zagórzan. Warsztaty prowadziła Olga Gałek, Członek Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych, która jako Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej wspiera Gminę przy wykorzystaniu przewag konkurencyjnych miejsca w rozwoju lokalnym.

Pilną potrzebą, która jest wynikiem dyskusji uczestników spotkania, jest stworzenie ram prawnych i organizacyjnych do sprzedaży rękodzieła. Spotkanie organizacyjne w tej sprawie odbędzie się 16 kwietnia b.r. o godz. 15.00 w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna. Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych sprzedażą swoich wyrobów.

Magda Polańska