z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 2024CyberbezpiecznyWybory uzupełniająceBiuletyn informacji publicznejtransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

Projekt „CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD – GMINA MSZANA DOLNA”


 

Projekt „CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD – GMINA MSZANA DOLNA”

FERC.02.02-CS.01-001/23

Projekt jest realizowany w ramach FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. 

Wartość projektu: 500.000,00 PLN

Wartość wydatków kwalifikowanych w projekcie: 406.500,00 PLN

Wartość dofinansowania: 406.500,00 PLN (100%).

Cel projektu 

Celem Projektu jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej, poprzez zwiększenie cyfryzacji jednostek samorządu terytorialnego wraz z jednostkami podległymi (z ograniczeniem do jednostek sektora publicznego, z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) w kontekście zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa. Cel Projektu grantowego wpisuje się w cele FERC oraz cele określone w SZOP.

Opis projektu

Realizacja projektu „Cyberbezpieczny Samorząd – Gmina Mszana Dolna” jest odpowiedzią na potrzeby dotyczące wzmocnienia zdolności do skutecznego zapobiegania incydentom bezpieczeństwa teleinformatycznego, wykrywania ich i reagowania na nie w Urzędzie Gminy Mszana Dolna oraz w 17 pozostałych jednostkach organizacyjnych Gminy Mszana Dolna.

 

Efekt działań 

Efektem realizacji projektu będzie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych Urzędu oraz pozostałych jednostek organizacyjnych. Projekt będzie miał również pozytywny wpływ na realizację równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami w zakresie jednakowego dla wszystkich dostępu szkoleń i łatwego dostępu do materiałów szkoleniowych. W ramach projektu zaplanowano wydatki w obszarach: organizacyjnym, kompetencyjnym oraz technicznym a także zakup zewnętrznych usług wsparcia.

 

 Planowany termin realizacji inwestycji:  do końca czerwca 2026 roku