z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 2024CyberbezpiecznyWybory uzupełniająceBiuletyn informacji publicznejtransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

Pomoc dla uchodźców


Przyjmowanie do szkół i przedszkoli uczniów z Ukrainy - wzory przetłumaczone na język ukraiński

18/03/2022, dodał: Maciej Liberda czytano: 637 razy
Z uwagi na wyjątkową sytuację, która ma obecnie miejsce, przygotowane zostały dla Państwa tłumaczenia na język ukraiński wzorów wniosków i zgłoszeń dotyczących przyjmowania cudzoziemców z Ukrainy do publicznych szkół, przedszkoli i placówek w trakcie roku szkolnego.

Poniżej zamieszczono odesłania do wzorów w dwóch wersjach językowych: w języku polskim oraz w języku ukraińskim.

 

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola

•Wersja w języku polskim - pobierz

•Wersja w języku ukraińskim - pobierz

Podstawa prawna: § 3 ust. 2 r.w.t.t.p. w zw. z art. 130 ust. 2 u.p.o.

O przyjęciu dziecka do przedszkola w trakcie roku szkolnego decyduje dyrektor, jeśli przedszkole dysponuje wolnym miejscem. Dziecko nie bierze udziału w rekrutacji.

 

Zgłoszenie ucznia do klasy I publicznej obwodowej szkoły podstawowej

          •Wersja w języku polskim - pobierz

•Wersja w języku ukraińskim - pobierz

 

Podstawa prawna: § 4 ust. 1 pkt 1 r.w.t.t.p. w zw. z art. 130 ust. 5 i art. 151 ust. 1 u.p.o.

Uczeń przybywający z zagranicy jest przyjmowany do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia - z urzędu, zgodnie z art. 133 ust. 1 i art. 151 ust. 1 ustawy - Prawo oświatowe.

Zgłoszenie ucznia do klas II - VIII publicznej obwodowej szkoły podstawowej

•Wersja w języku polskim - pobierz

•Wersja w języku ukraińskim - pobierz
 

Podstawa prawna: § 4 ust. 2 pkt 1 r.w.t.t.p. w zw. z art. 133 ust. 1 i art. 151 ust. 1 u.p.o.

Uczeń przybywający z zagranicy jest kwalifikowany do odpowiedniej klasy oraz przyjmowany do klas II-VIII publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia - z urzędu, zgodnie z art. 133 ust. 1 i art. 151 ust. 1 ustawy - Prawo oświatowe, oraz na podstawie dokumentów.