z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznyWybory uzupełniającetransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

Aktualności


 • herb
  21/06/2024, dodał: Monika Wojciaczyk - Aktualności
  Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że: zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r. poz. 609) Wójt Gminy przedstawia Radzie Gminy Mszana Dolna Raport o stanie Gminy Mszana Dolna.
  więcej
 • herb
  21/06/2024, dodał: Monika Wojciaczyk - Aktualności
  Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 609 z późn.zm.) i § 11 pkt 1, § 28 ust. 3 i 4 Statutu Gminy Mszana Dolna zwołuję III sesję Rady Gminy Mszana Dolna, która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2024 roku o godz. 9:00, w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna przy ul. Spadochroniarzy 6.
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: UWAGA NA FAŁSZYWYCH KOMINIARZY
  18/06/2024, dodał: Maciej Liberda - Aktualności
  W ostatnim czasie docierają do nas niepokojące sygnały, że na terenie Gminy Mszana Dolna pojawiają się fałszywi kominiarze powołują się na fikcyjną umowę z gminą na przegląd kominów dymowych. Żądają zapłaty w przeciwnym razie straszą brakiem wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia w razie wystąpienia szkody na nieruchomości.
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: Żywa lekcja szachów w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej
  17/06/2024, dodał: Monika Wojciaczyk - Aktualności
  W Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej odbyła się niezwykła impreza pod nazwą "Żywa lekcja szachów". Wydarzenie to miało na celu nie tylko promowanie gry w szachy, ale również rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji i strategicznego planowania wśród uczniów.
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: Magazyny energii dla istniejących instalacji fotowoltaicznych na obszarze gminy Mszana Dolna
  17/06/2024, dodał: Maciej Liberda - Aktualności
  Informacja Wójta Gminy w sprawie określenia poziomu zainteresowania mieszkańców udziałem w projekcie pn. „Magazyny energii dla istniejących instalacji fotowoltaicznych na obszarze gminy Mszana Dolna”
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: Zapraszamy na wspólne wędrowanie na Śnieżnicę
  17/06/2024, dodał: Monika Wojciaczyk - Aktualności
  Serdecznie zapraszamy na wspólne wędrowanie na Śnieżnicę, w dniu 23 czerwca, w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2024 - 102 Wyspy Beskidu Wyspowego, a także na XII Galicyjski Piknik Kolejowy. Organizatorem wyjścia jest Gmina Mszana Dolna oraz Lokomotywa Koalicja Kolei Transwersalnej.
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: Zagórzańska Msza św.
  14/06/2024, dodał: Magda Polańska - Aktualności
  30 czerwca 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: Subskrybujcie, lakujcie, udostępniajcie! Śwarne Babki w konkursie!
  14/06/2024, dodał: Magda Polańska - Aktualności
  Śwarne Babki z Koła Gospodyń Wiejskich Łętowe reprezentują Małopolskę w konkursie kulinarnym „Produkty zbożowe w Tradycji Pokoleń”.
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: Zapraszamy na Zagórzański Festiwal Folkloru i Tradycji
  14/06/2024, dodał: Magda Polańska - Aktualności
  Serdecznie zapraszamy na Zagórzański Festiwal Folkloru i Tradycji, 6 lipca 2024r., o godz. 14:00, w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju.
  więcej
 • miniaturka dla wpisu o tytule: Obwieszczenie
  12/06/2024, dodał: Maciej Liberda - Aktualności
  zawiadamia, że 12 czerwca 2024 r. została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: Budowa nowej Podstacji Trakcyjnej Mszana Dolna
  więcej
zobacz archiwum
Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
12
3456789
 • czerwiec
  09
  2024
  12:00
  Odpust na Śnieżnicy ku czci św. Jana Pawła II

  9 czerwca 2024r. o godz. 12.00 w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno – Rekreacyjnym na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej odprawiona zostanie Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Pawła II. Przewodniczył jej będzie ks. Jan Kuna, proboszcz parafii w Olszówce, który w tym roku świętuje jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja z relikwiami św. Jana Pawła II.

  Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji (dmuchana zjeżdżalnia, stoisko z watą cukrowa, pop- cornem, malowanie twarzy, robienie tatuaży, mega bańki mydlane), z których będą mogły skorzystać po zakończonym nabożeństwie. Nie zabraknie również odpustowych „kramów” – na stoiskach promocyjnych dostępne będą produkty lokalne z Zagórzańskich Dziedzin. Zapraszamy do współpracy.

  Organizatorzy

 • czerwiec
  09
  2024
  14:00
  XIX GORCZAŃSKIE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II W LUBOMIERZU - RZEKACH

  Wójt Gminy Mszana Dolna Mirosław Cichorz, Proboszcz Parafii św. Józefa w Lubomierzu o. Marek Kustroń, Sołtys Wsi Lubomierz Józef Nieckula, Prezes OSP Lubomierz Piotr Doll, Prezes Oddziału Górali Zagórzańskich Związku Podhalan w Lubomierzu Jan Wojciarczyk oraz Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego Janusz Tomasiewicz zaproszają na XIX Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu-Rzekach, które odbędzie się w dniu 9 czerwca 2024 r.

  Program uroczystości:

  godz. 14.00 - złożenie wiązanek kwiatów przy „Papieżówce” przez przedstawicieli władz, szkół i organizacji działających na terenie Gminy oraz wszystkich uczestników Spotkania, którzy w ten sposób chcą oddać cześć świętemu Janowi Pawłowi II

  godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

  godz. 15.30 – „Wielkiemu Polakowi–św. Janowi Pawłowi II” - występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu

  godz. 16.00 - Msza św. koncelebrowana, podczas której będziemy się modlić przez wstawiennictwo Ojca Św. Jana Pawła II, za wszystkich wędrujących Szlakami Papieskimi, aby na łonie natury odnajdywali działanie Stwórcy. Oprawę Mszy św. zapewni chór parafialny „Jutrzenka” z Lubomierza oraz Związek Podhalan Oddział Górali Zagórzańskich w Lubomierzu.

  ok. godz. 17.00 - poczestunek dla wszystkich uczestników spotkania.

   

10111213141516
17181920212223
 • czerwiec
  23
  2024
  11:00
  Akcja Odkryj Beskid Wyspowy - Śnieżnica 2024

  Serdecznie zapraszamy na wspólne wędrowanie na Śnieżnicę, w dniu 23 czerwca, w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2024 - 102 Wyspy Beskidu Wyspowego, a także na XII Galicyjski Piknik Kolejowy. Organizatorem wyjścia jest Gmina Mszana Dolna oraz Lokomotywa Koalicja Kolei Transwersalnej.

   

  Zbiórka uczestników: Porąbka (zbiórka godz.8.00 parking koło przystanku PKS) – szlak czarny – Śnieżnica – szlak niebieski –Kasina Wielka stacja PKP

  Godz. 8.00 - Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

  Godz. 11.00 - Msza Św. Polowa na szczycie Śnieżnicy

  Oprawę mszy świętej zapewni Rodzinna Kapela Nawarki z Kasinki Małej – Zagródca.

  Po mszy św. nastąpi zejście do stacji PKP w Kasinie Wielkiej, gdzie odbędzie się XII Galicyjski Piknik Kolejowy.

  140 lat GALICYJSKIEJ KOLEI TRANSWERSALNEJ 1884-2024

  TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ – PODŁĘŻE- PIEKIEŁKO

  XII Galicyjski Piknik Kolejowy na stacji PKP w Kasinie Wielkiej

  Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was”

  23 czerwca 2024 roku

  PROGRAM

  1. Godz. 14.00 –rozpoczęcie i występy:

  - Zespół„ Zośka C- Dur „

  -Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej

  - Zespół Ludowy „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej

  2. Bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Wars wita Was” – Waldemar Domański Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki

  3. Wspólne śpiewanie piosenek kolejowych:

  - „Jedzie pociąg z daleka” Ryszard Rynkowski

  - „Remedium” Maryla Rodowicz

  - „Ballada wagonowa” Skaldowie

  - „Dwa serca, jak pociągi dwa” Wojciech Młynarski

  - „Pospieszny pociąg ósma dwie” Krzysztof Krawczyk

  4. Konferencja : „140 lat Galicyjskiej Kolei Transwersalnej 1884-2024 - Tradycja i Nowoczesność – Podłęże – Piekiełko „ prowadzenie red. Maciej Kwaśniewski

  5. Rozstrzygnięcie konkursów Odkryj Beskid Wyspowy (Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTL, Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie)

  6. Zakończenie Zapraszamy także na pyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej oraz zbiorową fotografię.

  Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.

  Dla turystów będzie zabezpieczony autobus powrotny do miejsca zbiórki. Informacja o dokładnej godzinie odjazdu autobusu powrotnego do Porąbki będzie podana w dniu akcji.

  Uczestnicy wędrówek, którzy przejdą całą trasę zgodnie z programem otrzymają po zatwierdzeniu przez COTG PTTK odznaki: Złotego Rysia 2024 i Złotego Rysia Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”.

  Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl i www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy

  Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Gościnna”.

24252627282930
 • czerwiec
  30
  2024
  14:00
  Zagórzańska Msza św.

  30 czerwca 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

  Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta Echo Zagórzan z Kasiny Wielkiej.

  Po Mszy św., na placu przed kościołem, członkowie orkiestry wystąpią z krótkim programem artystycznym, a na regionalnym kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne. Dostarczą je: Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny, Józefa Potaczek - malarstwo artystyczne, Sznurkowe Perełki, Drewniane cuda z Kasinki, Zofia Piętoń, Małgorzata Suder, Hafthan Konina, Zagórzańskie Smaki oraz Lody i Spółka.

  Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

  Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

  Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

facebookBO 2023mapkizagorzanskie_dziedzinywfos