z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Pomoc dla uchodzcowkontoBiuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowakoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyjakości powietrzaEkointerwencja

Aktualności


zobacz archiwum
Listopad 2022
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
123456
7891011
 • listopad
  11
  2022
  10:30
  Obchody Święta Niepodległości

  Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia za 104 lata niepodległości naszej Ojczyzny 11 listopada o godz. 10:30 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej - Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna podczas dziękczynnej Mszy św. dziękować będą Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość Polski.

  Program Uroczystości:

  9:00 – Zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych przy Urzędzie Gminy– wciągnięcie flagi na maszt w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną”.

  9:10 – Apel Poległych i wspólny przemarsz na cmentarz parafialny

  9:30 – złożenie wiązanek i zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy

  10:00 – przemarsz do kościoła

  10:30 – Msza św.

  12:00 – wspólne odśpiewanie hymnu oraz koncert pieśni patriotycznych Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej wspólnie z Chórem parafialnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej

  17:00 – Marszobieg w parku miejskim im. hr. Krasińskich organizowany wspólnie z Sekcją Biegów Górskich i Długodystansowych MOK Mszana Dolna – zachęcamy do udziału w strojach biało-czerwonych

  Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież ze swoimi nauczycielami - niech nasza obecność będzie wyrazem głębokiego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów szkół, organizacji i instytucji działających w naszym mieście i na terenie gminy o udział w uroczystościach ze swoimi sztandarami.

1213
14151617181920
21222324252627
 • listopad
  27
  2022
  14:00
  Zagórzańska Msza św.

  27 listopada 2022 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

  Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta SAMI SWOI z Kasinki Małej - Zagródca.

  Po Mszy św., na placu przed kościołem członkowie orkiestry wystąpią z krótkim programem artystycznym, a na regionalnym kiermaszu będzie można nabyć produkty lokalne.

  Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

  Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Udział w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

  Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

  Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin

282930
mapkizagorzanskie_dziedzinywfos