z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Pomoc dla uchodzcowkontoBiuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćOtwórz się na pomockoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsjakości powietrzaEkointerwencja

Aktualności


zobacz archiwum
Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1234567
8910111213
 • sierpień
  13
  2022
  10:00
  Zagórzańskie Dziedziny na Święcie Rabczańskiej Solanki

   

  Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia 2022 r.,  podczas uzdrowiskowego „Święta Rabczańskiej Solanki” w Amfiteatrze w Rabce - Zdroju można będzie wszystkimi zmysłami odkrywać Zagórzańskie Dziedziny.

  Na rabczańskich stoiskach i pod białym namiotem z logotypem zagórzańskiej marki lokalnej dostaniecie to, co w regionie najpiękniejsze.  Zabierzecie stąd ciekawie wydane ulotki i informatory dot. regionu, spotkacie pierwszych Użytkowników Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY (gwarantującego najwyższą jakość produktów, usług i inicjatyw ściśle związanych z regionem zagórzańskim), poznacie bogatą ofertę miejsca, przekonacie się jak miło i aktywnie spędzić czas u Zagórzan. Dostępne będą również miody i produkty pszczele z zagórzańskich pasiek, rękodzieło lokalnych twórców, sery prosto od rolnika i literatura pióra lokalnej pisarki. Wasze podniebienia będą pieścić potrawy przygotowane przez gaździny zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich, a nadmiar energii zużyjecie podczas dziedzinnych warsztatów (tanecznych i artystycznych). Najmłodsi uczestnicy wydarzenia przekonają się tutaj „jak się downo dzieciska bowiały”. Czas będzie umilała regionalna kapela.

  Podczas wydarzenia Zagórzańskie Dziedziny reprezentować będą:

  - KSOS Baza Lubogoszcz (oferta tego miejsca posiada Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY)

  - JANDA Resort &Conference (ofercie ośrodka przyznano Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY)

  - Monika Woźniak i Piotr Woźniak, właściciele Pasieki u Piotra Woźniaka z Koniny (miód wielokwiatowy z tej pasieki otrzymał Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY)

  - Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, które na warsztaty taneczno – muzyczne „Pieca zadym nie troncojcie” otrzymało znak jakości ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

  - Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników

  - gaździny zrzeszone w Kole Gospodyń PARADNE GOSPOSIE z Kasinki Małej

  - Plotkara ze sznurka

  - Monika Kubik produkująca przepyszne sery

  - Maria i Tadeusz Kołodziej z Łostówki prowadzący pasiekę

  - bliźniacze, zagórzańskie samorządy: Gmina Mszana Dolna i Miasto Mszana Dolna.

  Na dziedzinne stoiska zapraszamy Was od godz. 10.00, natomiast na scenie zagościmy o godz. 16.00. Wspólnie wysłuchamy zagórzańskich nut w wykonaniu rodzinnej kapeli „Kościelnioki”, a zaraz po nim pełna energii  Dorota Kościelniak  wprowadzi Was w tajniki warsztatów taneczno – muzycznych „Pieca zadym nie troncojcie”, na które Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki otrzymało Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY. Do bezpłatnego udziału w warsztatach zapisujcie się od godz. 10.00 pod białym namiotem Zagórzańskich Dziedzin.

  Poznajcie szczegóły całego wydarzenia:                                    

  10:00  Przywitanie gości, koncert Orkiestry OSP w Rabce – Zdroju

  11:00:12:00 Występ finałowy Obozów artystycznych

  11:00 – 17:00 Porady fizjoterapeuty (pokaz inhalacji kinezjotaping, masaż dłoni)

  11:00-17:00 Porady pielęgniarki, mierzenie ciśnienia, mierzenie poziomu cukru we krwi

  12:00 – 17:00 Instruktaż Nordic Walking - specjalista trener

  12:00 –13:00 Gimnastyka dla zdrowia z fizjoterapeutą

  12:30 13.30 Warsztaty Piotra Koleckiego i Roksany Hajduk „Muzyczne wiersze pod palcami” – o książkach dotykowych (zapisy na warsztaty zapisy: marketing@uzdrowisko-rabka.pl)

  12:30 Historia Uzdrowiska Rabka wykład dr Jana Ceklarza

  12:30  Retropokaz w fotoplastikonie w wykonaniu „Dawnej Rabki Czar”

  13:45 Występ Studia Baletowego „Terpsychora” Galiny Kowal

  14:00 Pokaz masażu dłoni przez fizjoterapeutów

  15:00 16.00 Zagórzańskie nuty” - koncert rodzinnej Kapeli Kościelnioki  z Olszówki oraz Warsztaty taneczno – muzyczne „Pieca zadym nie troncojcie”,

  16:00 Orkiestra Salonowa

  17:00 Występ zespołu: Robcusie

  17:45 -18.45  Zumba Zulą

  19:00 Występ zespołu: Krywań

   

  Dodatkowo:

  10:00 Prezentacja Jednostki policji z Nowego Targu; pokaz sprzętu i wyposażenia wozów policyjnych

  Od 10:00  Zagórzańskie Dziedziny na swoich stoiskach oferować będą produkty lokalne (rękodzieło, sery, miody, produkty pszczele) oraz literaturę zagórzańskiej poetki i pisarki. Kreatorzy marki lokalnej podzielą się również bogatą ofertą turystyczno - rekreacyjną regionu

  10:00 - 12:30 Gry i zabawy dla dzieci: „Zabawy z Solankowym Kubusiem Puchatkiem”, zawody sportowe, dyskoteka dla dzieci w bańkach mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, karaoke, koło fortuny – (Szkoła uzdrowiskowa)

  11:00 -17:00 Ludowe malowanie na szkle techniką góralską Ewa Piechota warsztaty dla dzieci

  11:00-17:00 Prezentacja specjalistycznego sprzętu: ratownictwa technicznego i pożarowego przez OSP w Chabówce

  11:00-16:00 Akademia Kulinarna - (wstęp 20 zł/os/godzina zabawy – grupy startują o pełnej godzinie)

  13:00 - 14:00 Solankowe zawody na ściance wspinaczkowej w Parku Linowym prowadzone przez instruktora

  13:00 – 16:00 Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, Kotlet schabowy, ziemniaki, zestaw surówek -  20.00 zł. (Kawiarnia Koncertowa)
  15:00  Grill, piwo, pieczywo ze smalcem oraz kiszonym ogórkiem (kiszonym na rabczańskiej solance)

  20% zniżki na zabiegi w każdym obiekcie spółki Uzdrowiska Rabka S.A nie wymagające konsultacji lekarskich.

  20% zniżki na kosmetyki Rabczańskie Solanki W SKLEPIE Uzdrowiskowym przy ul. Orkana 49 oraz kiosk handlowy przy deptaku koło fontanny ze słoniami

  10:00 – 16:00 - konkurs za zakup kosmetyków przy Orkana 49 w budynku ZPL oraz kiosk handlowy przy deptaku koło fontanny ze słoniami.

  W konkursie bierze udział paragon za zakupy w dniu 13.08 od godziny 9:00- 16:00

  Losowanie o godz. 18:00 pod muszlą koncertową.

   

  Główne nagrody:

  1.Voucher SPA dla dwóch osób na zabiegi Spa w Rabczańskim Zdroju Medical Spa

  2.Zestaw kosmetyków solankowych o wartości 100zł

  3.Trzy zestawy kosmetyków solankowych, każdy o wartości 50zł

  4. Voucher: Inhalacje indywidualne

  5. Voucher: Seans w jaskini solnej

  6.Voucher na zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia

   

  Organizatorem wydarzenia jest Uzdrowisko Rabka.

   

  Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania Zagórzańskich Dziedzin !!!

14
 • sierpień
  14
  2022
  16:00
  Zapraszamy na spotkanie z historią Lubomierza

  W niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku, o godz. 16:00, przy kościele pod wezwaniem Świętego Józefa w Lubomierzu, rozpocznie się spacer „Lubomierz wieś na pograniczu Beskidu Wyspowego i Gorców”.

  Lubomierz to wieś położona w górskim krajobrazie, na pograniczu Beskidu Wyspowego i Gorców. Od wieków rozwijało się tu pasterstwo i przetwórstwo mleka owczego i krowiego.

  Uczestnicy spaceru zobaczą dawną zabudowę wsi i zwiedzą drewniany kościół pod wezwaniem Świętego Józefa. Dowiedzą się także o historii miejscowości, zarówno tej dawnej, jak i nowszej, w tym tragicznych wydarzeniach z czasu II wojny światowej oraz okupacji niemieckiej.

  4 lipca 1943 roku Niemcy spalili w Lubomierzu plebanię i aresztowali trzech miejscowych ojców franciszkanów sprawujących posługę w parafii. Ojcowie ci trafili do obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.

  Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także o historii pasterstwa w Beskidzie Wyspowym i Gorcach.

  Spacer historyczny potrwa około 2 godz. Odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

  Organizatorem spotkania jest Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego.

  Źródło informacji: www.lotlimanowski.pl

15
 • sierpień
  15
  2022
  11:00
  Uroczystości upamiętniające żołnierzy AK Oddziału Partyzanckiego por. Jana Stachury "Adama"

161718192021
 • sierpień
  21
  2022
  15:30
  IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki"

  Zapraszamy na IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, który odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2022 r. o godz. 15.30., w Mszanie Górnej na boisku sportowym „Witów”.

  Festiwal realizowany jest w ramach projektu Odkryj Beskid Wyspowy 2022 - znów wędrujemy po "Beskidzkich Wyspach". W programie występy zespołów regionalnych i orkiestr dętych z terenu Gminy Mszana Dolna, takich jak: „Mali Łostowianie”, kapela „Kościelnioki” z Olszówki, „Dolina Mszanki”, Orkiestra Dęta „Sami Swoi” z Kasinki Małej, Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej, Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej oraz Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. W zabawnej scence kabaretowej wystąpią "Śwarne Babki" z Łetowego.

  Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję skosztować pysznych potraw regionalnych, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ”Gosposie z Mszany Górnej”.

  Podczas wydarzenia ze swoją ofertą i produktami lokalnymi zaprezentują się Zagórzańskie Dziedziny. Pod białym namiotem z logotypem zagórzańskiej marki lokalnej dostaniecie ulotki i informatory dot. regionu, poznacie pierwszych Użytkowników Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY, dowiecie się o bogatej ofercie miejsca, przekonacie się jak miło i aktywnie spędzić czas u Zagórzan. Dostaniecie tam miody i produkty pszczele z zagórzańskich pasiek, rękodzieło lokalnych twórców, sery prosto od rolnika oraz literaturę pióra lokalnej pisarki. Wasze podniebienia będą pieścić gaździny zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich, a nadmiar energii zużyjecie podczas dziedzinnych warsztatów (tanecznych i artystycznych). Najmłodsi uczestnicy wydarzenia przekonają się tutaj „jak się downo dzieciska bowiały”. Czas będzie umilała regionalna kapela.

  Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, m.in. dmuchaniec, gry i zabawy, maty edukacyjne, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, lody. 

  Projekt dofinansowano przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

   

22232425262728
 • sierpień
  28
  2022
  14:00
  Zagórzańska Msza św.

  28 sierpnia 2022 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

  Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

  Po Mszy św., na placu przed kościołem członkowie zespołu wystąpią z krótkim programem artystycznym. Z uwagi na inne wydarzenia w regionie, wyjątkowo w tym dniu nie będzie okolicznościowego kiermaszu produktów lokalnych. Po pamiątki z regionu oraz miód i produkty pszczele, a także serki prosto od rolnika zapraszamy przed lub po Zagórzańskiej Mszy św. do Lubomierza. Partnerów i kreatorów Zagórzańskich Dziedzin spotkacie podczas „Niedzieli z GPN” na polanie Trusiówka, na przysiółku Rzeki.

  Zachęcamy wszystkich Zagórzan biorących udział w tej Mszy św. do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to forma popularyzacji naszej kultury i tradycji.

  Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od kwietnia do września w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od października do marca w kościele parafialnym w Lubomierzu. Udział w wydarzeniu jest również okazją do podziwiania pięknych wnętrz zabytkowych świątyni.

  Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

  Współorganizatorami wydarzenia są: Sołectwo Kasina Wielka i Zespół Łętowianie.

   

   

293031
mapkizagorzanskie_dziedzinywfos