z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzanie rozprawiali o swoich zwyczajach bożonarodzeniowych w Radiu Kraków

19/12/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 986 razy
W sobotniej (16 grudnia) audycji Przed Horyzontem na antenie Radia Kraków Zagórzanie rozprawiali o zwyczajach związanych z przygotowaniem wigilii, swoich obejść i świętowaniem Godów.

Do bożonarodzeniowego stołu, wraz z ekipą Radia Kraków, zasiedli przedstawicielki KGW Łętowe, KGW Olszówka oraz bliźniaczych samorządów – Gminy i Miasta Mszana Dolna. Kolędami i pastorałkami czas umilała wszystkim Kapela Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.

Audycję można odsłuchać na stronie Radia Kraków: https://tiny.pl/csl68.

Dziękujemy Paniom: Agnieszce Barańskiej i Magdalenie Zbylut - Wiśniewskiej za wspaniałą atmosferę podczas nagrania, ciepło, spokój i niezwykły profesjonalizm, którym nas otoczyły; Panu Tadeuszowi Smyksemu za obsługę techniczną (bez niego nie byłoby nas słychać!) a P. Markowi Lasykowi za piękne zdjęcia – wyrazy wdzięczności przekazują partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny. Swoją wdzięczność kierujemy również do Państwa Jakubiaków z Gronoszowej w Mszanie Dolnej, którzy po raz kolejny otwarli dla nas swoje gościnne progi i na potrzeby programu udostępnili swój niezwykle klimatyczny stary dom. Powoli czujemy się tam jak u siebie... – dodają. Zresztą sami zobaczcie jak to wszystko wyglądało od przysłowiowej kuchni!

Świąteczna atmosfera rozgościła się już u Zagórzan na dobre!

 

Magda Polańska