z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Studenci turystyki poznali Zagórzańskie Dziedziny

31/10/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1029 razy
Nowotarscy studenci Akademii Nauk Stosowanych z kierunku Turystyka i rekreacja na praktycznym przykładzie Zagórzańskich Dziedzin poznali zasady budowy parasolowej marki lokalnej.

Przyczynkiem do wizyty tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami była… studentka tego kierunku, Dorota Kościelniak, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, która fascynacją do zagórzańskiej marki lokalnej zaraziła swoich kolegów z roku oraz profesorów branżowych zajęć aż tak, że zapragnęli osobiście przekonać się o fenomenie produktów, usług i inicjatyw ściśle związanych z Regionem Zagórzańskim.

Korzystając z gościnnych progów Urzędu Gminy Mszana Dolna wysłuchali dziedzinnej opowieści o kolejnych etapach powstawania marki, dyskutowali o tym co w tym procesie jest ważne i jakie doświadczenia zebrali Zagórzanie w tym zakresie. Teorię poparto praktyką; Dominika Duda – Nalepa, menagerka Janda Resort &Conference, otworzyła podwoje obiektu i opowiedziała gościom o korzyściach ze współpracy pod wspólną marką regionu oraz pożytkach wynikających z wyróżnienia dwóch usług świadczonych w tym miejscu Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny. Młodzi adepci turystyki zobaczyli jak tutaj funkcjonuje Punkt sprzedaży produktu lokalnego i Zagórzańska księgarenka i sprawdzili w jaki sposób Janda Resort znakuje otrzymanym wyróżnieniem swoją ofertę turystyczno – noclegową.

Drugą część wizyty studenci turystyki spędzili na niebieskim szlaku łączącym m. in. Olszówkę z Porębą Wielką. Grę terenową na orientację TRiNO po tych dwóch miejscowościach zorganizowała im sprawczyni całego tego „zamieszania”, Dorota Kościelniak. Metę rajdu sprytnie ulokowała w bacówce należącej do jej rodziny. Czas spędzony na oglądaniu tego uroczego miejsca i poczęstunku wykorzystała do promocji Zagórzańskich Dziedzin udowadniając tym samym że nasz #razemtworzymyzagórzańskiedziedziny to nie pusty slogan, a najprawdziwsza prawda!

Magda Polańska