z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie Dziedziny w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

22/05/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1161 razy
Dokładnie rok po oficjalnym otwarciu nowego budynku Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej, 10 maja, partnerzy i kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny spotkali się pod adresem Piłsudskiego 58.

Miesiąc wcześniej, w kwietniu, zgodnie z umową - w każdą pierwszą środę miesiąca - po sąsiedzku odwiedziliśmy Izbę Regionalną PTL, natomiast w maju zaproponowaliśmy Bibliotekę, bo jak się okazało, dla niektórych był to pierwszy raz w nowych murach - a że warto, to o tym za chwilę…

Nasze comiesięczne spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia bieżących tematów, aktualnych spraw, zaproszeń na kolejne wyjazdy… Była to również okazja, by wraz z obecną na spotkaniu Karoliną Marią Zapałą – Prezes Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” – podziękować sobie wzajemnie za aktywny rok inicjatywy „Zagórzańskie Centrum Wolontariatu” ze Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.  Pożegnanie z „Bulandą” jest w tym przypadku tylko symboliczne, bo przecież to Centrum nadal bardzo dobrze funkcjonuje i rozwija się, a jedynie, z uwagi na zmianę kierunku swoich działań, nie prowadzi ich „pod marką”.  Samo zaś Stowarzyszenie nadal jest Partnerem Zagórzańskich Dziedzin, co więcej, działamy razem przy różnych projektach. Z niecierpliwością czekamy też na to, co jeszcze przed nami! 

Kontynuowaliśmy pracę nad mapą atrakcji, która niebawem przybierze graficznych formę i z naszych wyobrażeń będzie cieszyć oko jako wizualna plansza obejmująca cały nasz zagórzański obszar. Niewątpliwie bogaty w różne atrakcje, tylko jak je pokazać na mapie? Jak zaznaczyć, co dodać, co łatwiej namalować, co oznaczyć? To były prawdziwe dylematy... Otuchy dodawały przepyszne przetwory i wyroby p. Ani z Lubomierza. Do degustacji dostaliśmy domowy smalec, pastę z czosnku niedźwiedziego, sos pomidorowy oraz pyszne soki. Wszystko to komponowało się bardzo dobrze z wyrobami z miejscowej piekarni SWAT – paluchami i bagietkami. Wszystko było tak smaczne, że praca nad mapą szła nieco opornie. Na szczęście z opresji wybawiła nas Dyrektor Agnieszka Orzeł, która zaprosiła do zwiedzania budynku. Na pierwszym piętrze obok sali, której przeznaczenie zmienia się w zależności od zapotrzebowania – koncerty, spotkania autorskie, zajęcia fitness, joga czy sztuki walki - aktywnie działa klub „Senior+”. My rozpoczęliśmy podróż po zagórzańskiej książnicy od oddziału dla dorosłych, z fantastyczną galerią obrazów Kazimierza Starmacha, następnie oddział dla dzieci z niebiańską czytelnią i klubem malucha, aż po przyziemie, gdzie swoje miejsce znalazła Zagórzańska Przystań Marzeń – placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Jeszcze zwiedzanie letniego amfiteatru wraz z ogródkiem sensorycznym i wrażenie „WOW” zagwarantowane, że wszystko udało się zmieścić pod jednym dachem? A pomysłów jeszcze nie brakuje – Dyrektor Biblioteki opowiadała o planach i otworzeniu filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, a na tym lista się nie kończy… Wrażenie tętniącego budynku, z różnorodnością oferty pozostanie u nas na długo! Obok nas po raz pierwszy budynek odwiedzali najmłodsi, ale już mocno przejęci czytelnicy. Wraz z życzeniami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – by nie zabrakło pasji do tak różnorodnych działań  - na ręce P. Dyrektor przekazaliśmy kilka publikacji do działu regionalnego. A kto jeszcze nie był w Bibliotece, gorąco zachęcamy do odwiedzin! Do Biblioteki!

Agnieszka Józefiak - Lewandowska