z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Góry dla Ciebie polecają...

02/05/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 382 razy
Tuż przed majówką, w popularnym portalu turystycznym "Góry dla Ciebie", opublikowano listę zagórzańskich atrakcji, doskonałych do odkrywania w ciągu całego roku. Zagórzańskie Dziedziny oraz ich bezpośrednie okolice to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek.

Zagórzanie to grupa etniczna górali mieszkających na styku Gorców i Beskidu Wyspowego. Od strony południowej przez Gorce sąsiadują z Podhalanami, od północnego wschodu przez Ćwilin, Mogielicę i Śnieżnicę z Lachami, a od północnego zachodu przez pasma Bydłoniowej, Szczebla i Lubonia z Kliszczakami. Stolicą regionu jest Mszana Dolna. Od kilku już lat trwa akcja promująca kulturę, historię i dziedzictwo tej grupy górali w ramach marki "Zagórzańskie Dziedziny". Koordynatorem działań promocyjnych jest Gmina Mszana Dolna.

Bliskość popularnych beskidzkich szczytów sprawia, że zagórzańska enklawa to idealny kierunek na aktywny wypoczynek. Rejon polecamy osobom kochającym górskie wędrówki, ale nie tylko… jest to też świetna baza na rodzinne wypady zarówno z dziećmi, jak i seniorami, z którymi można pospacerować leśnymi ścieżkami lub odwiedzić atrakcyjne przyrodniczo i turystycznie miejsca, i to o każdej porze roku.

Lista przygotowanych przez "Góry dla Ciebie" zagórzańskich atrakcji - pobierz

Źródło: www.gorydlaciebie.pl