z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzański Jarmark Wielkanocny

24/03/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 514 razy
W najbliższą niedzielę, 26 marca, na dwa tygodnie przed świętami Wielkiej Nocy, gorąco zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej.

Na Zagórzańskim Jarmarku Wielkanocnym pojawią się ozdoby, stroiki, bagniyńci, świąteczne wypieki i mazurki… Będą sery, miody i inne pyszności! Wielkanocny smak podkręci zupa scodra, czyli święconka. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki przygotowało nie lada atrakcję -  specjalnej zagrodzie zaprezentują się maluchy z pokaźnego stada owiec. Istna zagórzańska zooterapia na czterech kopytach! Jarmark będzie trwał od godziny 10:00 do 16:00, ale lojalnie uprzedzamy: im wcześniej tym lepiej, bo wiadomo, co dobre szybko znika…

W tym dniu, o godz. 14:00 w Lubomierzu odprawiona zostanie kolejna Zagórzańska Msza św. Tym razem oprawę muzyczną regionalnej Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta Mszana Górna.

Wydarzenia organizowane są w ramach budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny i współpracy trzech zagórzańskich samorządów: Miasta i Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

Patronat Honorowy nad Zagórzańskim Jarmarkiem Wielkanocnym objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz  Mieczysław Uryga Starosta Limanowski.

Partnerzy i Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin