z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zawsze „coś” w Zagórzańskich Dziedzinach

14/11/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 378 razy
Głównym tematem listopadowego spotkania Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny, którego gospodarzem tym razem była Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, był Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dyskutowano o jego organizacji, wzbogaceniu oferty i atrakcjach dla uczestników wydarzenia, które zaplanowano na 11 grudnia.

Warto już teraz się mocno przygotować do tego kiermaszu, gdyż mszański Plac Targowy w  tym dniu zmieni się w prawdziwą świąteczną wioskę pachnącą tradycyjnymi, zagórzańskimi potrawami, dźwięczącą kolędami i regionalnymi pastorałkami – zachęcają Zagórzanie.  Tym razem zaplanowaliśmy również Konkurs kulinarny na tradycyjną potrawę wigilijną, który organizować będzie Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Partner Zagórzańskich Dziedzin. O szczegółach poinformujemy Was niebawem!

Dużo uwagi grono zgromadzone w mszańskim magistracie poświeciło dyskusjom na tematy związane z II edycją ogłoszonego już Konkursu na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.

Nad konkursem warto się zastanowić, gorąco do tego zachęcamy nasze lokale firmy, instytucje czy stowarzyszenia, ale również wszystkich mieszkańców trzech zagórzańskich samorządów – zachęcają Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin. Warto podpatrzeć, jak działają Ci, którzy taki znak już mają, a to naprawdę podmioty warte polecenia: Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz”, Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej, „JANDA” Resort& Conference, KGW Łętowe „Śwarne Babki”, Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Stowarzyszenie „Pod Cyrlom”, Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny. Przypominamy Wam szczegóły tego przedsięwzięcia: https://www.mszana.pl/aktualnosci,5491.html#.Y3IEib3MKUk i zapraszamy do składania wniosków. Pamiętajcie – do 16 grudnia!

Staramy się nieustannie działać w promowaniu marki, poszerzać wiedzę na ten temat i pozyskiwać nowych sympatyków, kreatorów i partnerów – a jak to wygląda w rzeczywistości? Zawsze „coś” – dodają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Tego samego dnia w Pensjonacie Szczebel grono energicznych emerytów miało okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych osiągnięć. To miejsce niejednokrotnie gościło dziedzinne akcje. Tym razem było to spotkanie, na którym co nieco opowiedzieliśmy o naszych działaniach, ale nie wszystko - by zachęcić do grupowych i indywidualnych odwiedzin w naszych stronach. Historia Jaśka, który zgubił korale, motyw przewodni naszych zagórzańskich questów, jak i informacje o naszych wydarzeniach i warsztatach, m.in. tych taneczno-muzycznych „Pieca zadym nie troncojcie” wyróżnionych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY mocno zaciekawiły grono emerytowanych pracowników Zakładów Gazowniczych w Krakowie. A to nie wszystko co mamy do zaoferowania, więc kto wie… Może zobaczymy się niebawem na zagórzańskich ścieżkach? Dziedzinnie Was wszystkich zapraszamy!

 

Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin