z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Młodzi strażacy w Margoninie

03/08/2022, dodał: Monika Homa czytano: 322 razy
Od 05.07.22 do 15.07.2022 r. trwał Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Mszana Dolna.

 

 

Miejsce obozu od 17 lat nie zmienia się jest to miejscowość położona w gminie Margonin - Próchnowo, kompleks budynków z internatem, należący do Komendy Wojewódzkiej OHP w Poznaniu. Tego roku w obozie uczestniczyło 50 dzieci oraz kadra obozu pod kierownictwem druha Piotra Doll oraz wychowawców Pani Krystyny, Bogumiły, Mariana, Ewy.

Dzieci odwiedziły m.in. Poznań, Zoo , Muzeum w Biskupinie, jechały kolejką wąskotorową do Żnina, korzystały także z odpoczynku nad jeziorem Margońskim, gdzie na plaży jest piękna zjeżdżalnia. W pochmurne dni korzystały z Aquaparku w Wągrowcu, pod czujnym okiem ratowników.

 Nasza młodzież uczestniczyła również w mszy św. podczas Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Królowej Polski w miejscowym kościele parafialnym.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubomierzu otrzymała dofinansowanie na organizację tego obozu ze środków budżetu Gminy Mszana Dolna w kwocie: 10.000 zł, w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych, zadanie pt.” Obóz wypoczynkowo-szkoleniowy dla dzieci z młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Mszana Dolna (kolonia w Margoninie)”, Komendy Głównej PSP w Warszawie w kwocie: 17.000 zł, Zarządu Miejsko -Gminnego OSP RP w Mszanie Dolnej oraz wpłat rodziców. Koszt 10-dniowego obozu na jedno dziecko wyniósł 470 zł.

W imieniu dzieci oraz kadry bardzo dziękujemy za otrzymane środki na ten obóz.

 

Piotr Doll

Prezes OSP Lubomierz