z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


V Piknik Rodzinny Łętowe

22/06/2022, dodał: Maciej Liberda czytano: 1355 razy
Po blisko dwóch latach przerwy społeczność, wsi Łętowe spotkała się na Pikniku Rodzinnym. Organizowanie tego wydarzenia wpisało się już na stałe do tradycji naszej miejscowości, a ta plenerowa impreza cieszy się ogromnym powodzeniem. W tym roku wszystkich zebranych przywitała przepiękna słoneczna pogoda.

Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą, którą sprawował proboszcz ks. Jan Potoplak. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Mszany Górnej która także tego dnia koncertowała w czasie naszej zabawy. Po zakończonej eucharystii dokonano poświęcenia ,,nowego’’ samochodu bojowego pozyskanego z KP PSP w Limanowej dzięki wsparciu mieszkańców oraz Urzędu Gminy Mszana Dolna. Wszystkich uczestników  powitał i zaprosił do wspólnej zabawy sołtys wsi Pan Zbigniew Florek. W czasie trwania festynu przez całe popołudnie na piknikowej scenie można było podziwiać występy artystyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej. Przed publicznością zaprezentowało się również Bajkowe Przedszkole oraz zespół regionalny Mali Łętowianie wraz ze Stowarzyszeniem Spod Ćwilina oraz kapelą  pod kierownictwem pana Huberta Rapciaka. O dawkę dobrego humoru zadbały jak zawsze panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W trakcie części artystycznej można było również podziwiać występy zarówno młodszych jak i starszych członków  zespołu Dolina Mszanki. W trakcie całego popołudnia nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były dmuchańce, lody oraz animatorzy malujący uśmiechnięte buzie. Na zakończenie Pikniku do wspólnej zabawy tanecznej trwającej do późna porwał wszystkich zespól Wicersi.

            Strażacy OSP Łętowe  wraz z paniami z KGW zadbali o poczęstunek dla uczestników pikniku. Był żurek, kiełbaski, stół regionalny oraz wiele słodkości.

            Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Zastępca Wójta Katarzyna Szybiak, Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna Jan Chorągwicki, Radna Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej Genowefa Hornik, Ksiądz Proboszcz z Mszany Górnej Marian Bański, sołtys wsi Mszana Górna Stanisław Kuczaj, Prezes OSP Mszana Górna Michał Bieniek  i  Prezes OSP Lubomierz Piotr Doll

W przygotowanie pikniku zaangażowało się bardzo wiele osób. W szczególności druhowie OSP Łętowe na czele z Prezesem Grzegorzem Kołodziejem. Dziękujemy wspólnocie parafialnej wraz z księdzem Proboszczem, Radzie Sołeckiej na czele z sołtysem Zbiegniewem Florkiem, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeniu Łętowianie jak również dzieciom i nauczycielom za przygotowanie pięknych występów.

Organizacja pikniku była możliwa dzięki wsparciu w ramach Funduszu Sołeckiego- promocja wsi Łętowe.

Podziękowania należą się również sponsorom bez pomocy których, byłoby trudno zorganizować tak wspaniałą zabawę.

 

                                                                                                                      Organizatorzy