z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


X Konkurs Poetycki im. Zosi Smreczyńskiej

22/04/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 2359 razy
„Niektórzy
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość ale mniejszość.
nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów (…)
…pisała Wisława Szymborska.

Niektórzy lubią, i dobrze, że nie wszyscy, że nawet nie większość, ale dobrze, że ktoś lubi, że czyta, że pisze. Że ktoś może tworzyć, a ktoś odkrywać na nowo, interpretować po swojemu, przeżywać. Mowa oczywiście o poezji. Limanowski Konkurs Poetycki im. Zosi Smreczyńskiej został ogłoszony z myślą o tych wszystkich, a dokładnie o tej mniejszości, którzy lubią poezję, czytać i tworzyć. Tym sposobem, przez prawie dekadę powiatowy konkurs skupiający miłośników słowa odbywał się cyklicznie, z przerwami, aż do roku 2022,  kiedy świętujemy X edycję.

W 2022 roku będzie miała miejsce X jubileuszowa edycja.  Czym tym razem zaskoczą nas limanowscy literaci? Hasło poddane do refleksji brzmi: „Kiedy dusza w zachwycie do ziemi się kłoni…”. Zachwyt nad drugim człowiekiem, nad pięknem przyrody, zwłaszcza, naszej, rodzimej, beskidzkiej, zachwyt nad chwilą niech zainspiruje, skłoni do refleksji, obudzi marzenia. W czasie, gdy coraz bardziej odchodzimy od słowa pisanego  i skupiamy się na zwięzłych przekazach sloganowych, w dobie wrogich informacji i smutnych wiadomości, zachęcamy wszystkich do podjęcia tegorocznego wyzwania literackiego i przelania na papier tego, co budzi w nas zachwyt. 

Wszystkich amatorów pióra zachęcamy do wzięcia udziału.

Organizatorzy

Do pobrania

- Regulamin

- Formularz zgłoszeniowy