z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dziedzinne rozmowy o przyszłości

01/04/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 1888 razy
Marcowe spotkanie Kreatorów i Partnerów Zagórzańskich Dziedzin było okazją do planowania kolejnych dziedzinnych działań w Regionie Zagórzańskim.

Animatorka zagórzańskiej marki lokalnej wprowadziła Użytkowników Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY w arkana promocji pod wspólnym znakiem, sieciowania ofert oraz współpracy z osobami, podmiotami i instytucjami z regionu.

Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin mieli okazję poznać pierwsze zagórzańskie produkty, usługi i inicjatywy, którym przyznano prawo do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY. Podzieli się również swoimi planami związanymi z promocją regionu, budowaniem więzi i tożsamości zagórzańskiej oraz propozycjami współpracy w zakresie dziedzinnych działań, a także możliwością ich rozwoju.

Prowadzący warsztaty z oferty Zagórzańskich Dziedzin dyskutowali o modyfikacji swoich kreatywnych działań, sposobów ich promocji, dystrybucji, komunikacji oraz włączenia tej aktywności w proces tworzenia spójnej i zintegrowanej oferty turystycznej regionu.

Marka lokalna Zagórzańskie Dziedziny jest narzędziem promocji Regionu Zagórzańskiego, poprzez prezentację wysokiej jakości produktów, usług i inicjatyw związanych z tym regionem, oferowanych i realizowanych przez regionalnych twórców, usługodawców oraz regionalne instytucje i podmioty ekonomii społecznej. Budowana jest w oparciu o lokalne zasoby oraz bogate dziedzictwo kulturowo - historyczne i przyrodnicze Regionu. Powstała z inicjatywy Gminy Mszana Dolna (rozszerzona na dwa pozostałe zagórzańskie samorządy: Miasto Mszana Dolna i Gminę Niedźwiedź) w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, podmiotów gospodarczych, organizacji społecznych, w tym Podmiotów Ekonomii Społecznej i instytucji wspierających zrównoważony rozwój Regionu na obszarach górskich i podgórskich z wykorzystaniem potencjału przyrodniczego i kulturowego, w oparciu o walory naturalne i zasoby lokalne, produkty markowe.

Opiekę merytoryczną procesu budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w ramach Priorytetu IX „Region Spójny Społecznie”, Działanie 9.3. „Wsparcie Ekonomii Społecznej”, prowadzi Olga Gałek, Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA, specjalista z zakresu budowania marki lokalnej i rozwoju ekonomii społecznej.

Magda Polańska