z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dziedzinne rozmowy o przyszłości

01/04/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 1724 razy
Marcowe spotkanie Kreatorów i Partnerów Zagórzańskich Dziedzin było okazją do planowania kolejnych dziedzinnych działań w Regionie Zagórzańskim.

Animatorka zagórzańskiej marki lokalnej wprowadziła Użytkowników Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY w arkana promocji pod wspólnym znakiem, sieciowania ofert oraz współpracy z osobami, podmiotami i instytucjami z regionu.

Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin mieli okazję poznać pierwsze zagórzańskie produkty, usługi i inicjatywy, którym przyznano prawo do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY. Podzieli się również swoimi planami związanymi z promocją regionu, budowaniem więzi i tożsamości zagórzańskiej oraz propozycjami współpracy w zakresie dziedzinnych działań, a także możliwością ich rozwoju.

Prowadzący warsztaty z oferty Zagórzańskich Dziedzin dyskutowali o modyfikacji swoich kreatywnych działań, sposobów ich promocji, dystrybucji, komunikacji oraz włączenia tej aktywności w proces tworzenia spójnej i zintegrowanej oferty turystycznej regionu.

Marka lokalna Zagórzańskie Dziedziny jest narzędziem promocji Regionu Zagórzańskiego, poprzez prezentację wysokiej jakości produktów, usług i inicjatyw związanych z tym regionem, oferowanych i realizowanych przez regionalnych twórców, usługodawców oraz regionalne instytucje i podmioty ekonomii społecznej. Budowana jest w oparciu o lokalne zasoby oraz bogate dziedzictwo kulturowo - historyczne i przyrodnicze Regionu. Powstała z inicjatywy Gminy Mszana Dolna (rozszerzona na dwa pozostałe zagórzańskie samorządy: Miasto Mszana Dolna i Gminę Niedźwiedź) w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, podmiotów gospodarczych, organizacji społecznych, w tym Podmiotów Ekonomii Społecznej i instytucji wspierających zrównoważony rozwój Regionu na obszarach górskich i podgórskich z wykorzystaniem potencjału przyrodniczego i kulturowego, w oparciu o walory naturalne i zasoby lokalne, produkty markowe.

Opiekę merytoryczną procesu budowy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w ramach Priorytetu IX „Region Spójny Społecznie”, Działanie 9.3. „Wsparcie Ekonomii Społecznej”, prowadzi Olga Gałek, Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA, specjalista z zakresu budowania marki lokalnej i rozwoju ekonomii społecznej.

Magda Polańska