Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zwrot podatku akcyzowego w 2022 r.

13/01/2022, dodał: Maciej Liberda czytano: 165 razy
Urząd Gminy Mszana Dolna przypomina, że w dniach od 1 lutego 2021 r. do 28 lutego 2022r. rolnicy posiadający grunty rolne na terenie naszej gminy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

w ramach limitu na 2022 rok: 110,00 zł x ilość ha użytków rolnych oraz  40,00 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

       Prosimy o zapoznanie się z formularzem wniosku oraz dodatkowymi dokumentami, ich wcześniejsze wypełnienie umożliwi pracownikom urzędu sprawne przyjmowanie wniosków. Przypominamy również o dołączeniu do wniosku kopii umów dzierżawy w celu potwierdzenia posiadania użytków rolnych, a także czytelnych faktur potwierdzających zakup oleju napędowego za okres od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. Aby uzyskać dopłatę za bydło należy dołączyć zaświadczenie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wystawione na Wnioskodawcę.

        W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i koniecznością zachowania środków ostrożności, w tym ograniczenia wizyt w tut. Urzędzie, prosimy o podawanie nr konta, na który ma zostać przelany zwrot podatku.

       Wypełnione i podpisane wnioski należy składać w Biurze Obsługi Klienta na parterze Urzędu Gminy Mszana Dolna w dniach od 1 lutego do 28 lutego 2022 r.

Załączniki:

1. Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

2. Wykaz faktur

3. Oświadczenie wymagane do celów sprawozdawczych

 

      Wypłata kwoty zwrotu nastąpi w terminie do 30 kwietnia 2022 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku, po otrzymaniu środków finansowych z Urzędu Wojewódzkiego.