z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Obozy gminnych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mają już kilkunastoletnią historię

16/07/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 246 razy
W tym roku minęło 16 lat od kiedy rozpoczęły się wyjazdy na obozy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Mszana Dolna do Margonina w Województwie Wielkopolskim.

Tegoroczny turnus  rozpoczął się 5 lipca i trwał 7 dni. Grupa zagórzańskiej młodzieży przebywała w Próchnowie w gminie Margonin. Baza obozu  mieściła się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP.  Młodzież wypoczywała nad Jeziorem Margonińskim. Młodzi adepci OSP do woli korzystali ze zjeżdżalni wodnej i innych atrakcji akwenu. Strażacy odwiedzili również Kołobrzeg. Tam skorzystali z rejsu po morzu.

Pogoda tym razem nam sprzyjała – informują organizatorzy wyjazdu. W nieliczne pochmurne  dni  młodzież  korzystała z kąpieli w Aquaparku w Wągrowcu. Codziennie grupa integrowała się poprzez wspólne gry, zabawy i dyskoteki. Wszystkim  dopisywały  dobre  humory. W niedzielę młodzież strażacka  uczestniczyła  we Mszy  świętej w Kościele  Parafialnym  w  miejscowości  Żon. W darze wdzięczności za szczęśliwe przyjazdy, pobyty i powroty pozostawiliśmy tam obraz św. Jana Pawła  II. Poświęcił go miejscowy proboszcz.

Gminni strażacy – ochotnicy byli również na wycieczce w Gnieźnie. Zwiedzili tam Muzeum  Państwa  Polskiego i odwiedzili Katedrę. Dzięki hojności właściciela  firmy „Komfort” zwiedzili również Magazyn Wystawowy Polskiej  Motoryzacji w Kąkolewicach.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Państwowej Straży Pożarnej w Pile – dodaje kierownik obozu. Tam nasza młodzież zapoznała się  z  nowym  sprzętem p - poż. Zagórzanie mieli również okazję zobaczyć alarmowy  wyjazd  zastępu  do  akcji. Na osobiste zaproszenie Komendanta byliśmy również w PSP Chodzież.

W dniu  wyjazdu odwiedzili  nas  również  nasi  przyjaciele  z OSP  Margonin  - wspominają uczestnicy obozu. Przyjechali do  nas  najnowszym  samochodem, jaki jest na wyposażeniu ich jednostki, pokazali nam jak z jego pomocą można prowadzić działania bojowe. W podziękowaniu za wieloletnią przyjaźń i coroczne pokazy sprzętu wręczyliśmy  im  koszulki  polowe  z  nadrukiem z symbolami ich  jednostki.

Organizacja  tegorocznego obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Mszana Dolna  nad Jeziorem Margonińskim była możliwa  dzięki dofinansowaniu z Urzędu  Gminy  Mszana  Dolna  oraz wpłatom rodziców młodych strażaków z gminnych OSP.

      Druh Piotr  Doll