z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Serce Zagórzańskich Dziedzin pulsuje w rytmie eko

28/05/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 593 razy
Zagórzańskie Dziedziny dołączyły do zaszczytnego grona miejsc polecanych przez portal VisitMalopolska na cel wypraw w rytmie eko.

Obszar trzech zagórzańskich samorządów oraz jego bezpośrednie okolice, a także Gorczański Park Narodowy, został uznany za doskonałe miejsce do uprawiania ekoturystyki na ziemi sądeckiej. To wymarzony region dla turystów pragnących obcować z naturą i  doświadczyć tego, co bliskie.

Wszystkim „zielonym” turystom polecamy propozycje ekowycieczek do miejsc, które łączą Beskid Wyspowy i Gorce, splatają przyrodę z niezwykłymi krajobrazami, wiążą tradycje pasterskie, rzemiosło, kulturę i sztukę  https://bit.ly/3vwdNSq – zachęcają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Młodsi i starsi odkrywcy mogą poznać dziedziny zagórzańskiej krainy przez cztery pory roku, o wschodzie i zachodzie słońca. Przemierzając pieszo, na nartach, konno czy rowerem ścieżki wydeptane przez Justynę Kowalczyk, Władysława Orkana i bacę Bulandę nasi Odkrywcy mogą poczuć się zagórzańskimi mistrzami, pisarzami, bacami, zielarzami…

Autorką ekoprzewodnika jest ekspertka, Dominika Zaręba, która podpowiada jak odnaleźć te niezwykłe miejsca podczas jednodniowej wycieczki, weekendowego wypadu, czy dłuższego wakacyjnego pobytu.

Dajcie się uwieść Zagórzańskim Dziedzinom! Odkrywajcie je pasjami! Zanurzcie się w ich magii! To dziedzinnie proste! – przekonują Zagórzanie.

Magda Polańska
Źródło: www.visitmalopolska.pl
fot. psc z ekoprzewodnika