z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


To była długa i bardzo pracowita sesja

01/09/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 1379 razy
XXIV zwyczajna Sesja Rady Gminy Mszana Dolna obfitowała w wiele istotnych dla mieszkańców tego samorządu spraw.

31 sierpnia b.r. debatowano nad zagadnieniami dotyczącymi m.in. oświaty, planu zagospodarowania przestrzennego, wyborów uzupełniających sołtysa we wsi Lubomierz czy gospodarki odpadami. Wśród „codziennych” spraw poruszanych przez rajców znalazły się również bardziej uroczyste momenty. W obchodzonym 31 sierpnia każdego roku Dniu Solidarności i Wolności, w 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności”, gminni radni poprzez podjęcie Oświadczenia wyrazili swoją jedność z Obywatelami  Białorusi m.in. solidaryzując się w ich  aspiracjach i dążeniach do życia w wolnym demokratycznym państwie, do dialogu i wzajemnego szacunku, a także  poszanowania praw mniejszości narodowych. Byli również świadkami wręczenia przez Wójta, Bolesława Żabę, nagród za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w ciągu roku 2019 oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w ciągu roku 2019. Tym razem wyróżnienia trafiły do dwóch propagatorów kultury (prof. dr hab. Józefy Kobylińskiej oraz Dawida Śmieszka) oraz 11 sportowców  (Mateusza Szczęsnowskiego, Karoliny Szczęsnowskiej, Wiktora Pajdzika i Martyny Chorągwickiej reprezentujących UKS KORYO Mszana Dolna; Klaudii i Eweliny – sióstr Kołodziej, Julii Demkowskiej i Magdaleny Murzyn z LKS Witów ski Mszana Górna; sióstr Weroniki i Karoliny Kaleta - zawodniczek LKS Markam Wiśniowa – Osieczany oraz biathlonistki Zagórzańskiego Klubu Sportowego Kasina Wielka – Aleksandry Puto). Gratulacje nagrodzonym złożyli również: Jan Chorągwicki, Przewodniczący Rady oraz Katarzyna Szybiak, Zastępca Wójta.

Podczas sesji gminni rajcy mieli również możliwość wysłuchania sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz z realizacji Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy Mszana Dolna. Zapoznali się także z podsumowaniem dotychczasowych działań w ramach budowy marki  Zagórzańskie Dziedziny, czyli partnerstwa na rzecz rozwoju regionu zainicjowanego przez Gminę Mszana Dolna.

Magda Polańska