z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Inauguracyjna Zagórzańska Msza św.

21/07/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 1158 razy
22 lipca 2020 r., o godz. 18.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie inauguracyjna Zagórzańska Msza św.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Regionalny Kasinianie – Zagórzanie - laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m. in. Złotej, Srebrnej i Brązowej Ciupagi, Międzynarodowego  Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, Festiwalu Górali Polskich.

Po Mszy św., na placu przed kościołem, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników zorganizują mini – kiermasz swoich wyrobów, a członkowie Zespołu Regionalnego  wystąpią z krótkim programem artystycznym.

Zachęcamy wszystkich Zagórzan do ubrania się w zagórzański strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia. Będzie to okazja do popularyzacji naszej kultury i tradycji.

Zagórzańskie Msze św. będą odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 - w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Zapraszamy do licznego udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

Magda Polańska