z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kolejne laptopy trafią do uczniów z Gminy Mszana Dolna

16/07/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 1074 razy
Gmina Mszana Dolna otrzymała kolejny grant w wysokości 145 000,00 zł na zakup przenośnych komputerów do prowadzenia zdalnej nauki w ramach drugiego już, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkursu organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa „Zdalna szkoła+”.

Tym razem zakupiono 72  laptopy i 20 myszek komputerowych. Trafią one do gminnych szkół, a potem do uczniów z rodzin wielodzietnych 3+, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im czynne włączenie się w zdalną edukację. 

W ramach obydwu naborów Gmina Mszana Dolna otrzymała dofinansowanie w kwocie 224 200,00 zł. W ramach programu zakupiono 115 laptopów oraz 20 przewodowych myszek komputerowych.

Program "Zdalna szkoła+" w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola-2

 

Weronika Wrzecionek - Cieżak