Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce na terenie Gminy Mszana Dolna!

07/01/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 2848 razy
Serdecznie zapraszamy na Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce - 10 stycznia 2020 na Stacji Narciarskiej Kasina Ski!

Gdy zima w pełni, a w kalendarzu roku szkolnego rozpoczynają się zimowe ferie, ożywają miejscowości znane ze swoich stacji narciarskich. To doskonały czas, by uwagę miłośników białego szaleństwa zwrócić na Małopolskę - idealny region dla rodzin z dziećmi, w którym dobra infrastruktura turystyczna i specjalne trasy dla najmłodszych gwarantują bezpieczne szusowanie.

Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce zaplanowano na piątek 10 stycznia 2020 r. Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zapraszają tego dnia do Kasiny Wielkiej w Gminie Mszana Dolna - w Powiecie Limanowskim, rodzinnej miejscowości wybitnej sportsmenki Justyny Kowalczyk. Gospodarzem wydarzenia będzie Stacja Narciarska Kasina Ski, wchodząca w skład Grupy Pingwina, czyli pięciu stacji narciarskich działających na terenie Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Polska Organizacja Turystyczna.

Małopolska Organizacja Turystyczna od 2007 roku organizuje Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego, za każdym razem w innej stacji narciarskiej na terenie województwa małopolskiego. Każdego roku w ramach wydarzenia odbywa się spotkanie branży turystycznej (szczególnie skupionej wokół sportów zimowych), przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, Policji, dziennikarzy i wszystkich miłośników białego szaleństwa. Nie inaczej będzie tym razem. Otwarciu Sezonu Narciarskiego towarzyszyć będzie seminarium branżowe, które stanie się doskonałą platformą wymiany doświadczeń i dyskusji na temat zimowych atrakcji turystycznych. Zgromadzi ono licznych ekspertów, polityków, samorządowców, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych. Kasina Wielka to znani sportowcy, dlatego jednym z głównych punktów konferencji będzie możliwość spotkania z utytułowanymi sportowcami wywodzącymi się z tego terenu. Spotkanie poprowadzi dziennikarz TV28, Józef Budacz.

Seminarium rozpocznie się o 16:00 w budynku górnej stacji. Po konferencji, o godzinie 18:30 na terenie obok górnej stacji odbędzie się Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce, podczas którego zaprezentowany zostanie spektakl plenerowy „Zaślubiny Kasiny” przygotowany przez Fundację Sztuka Teatru.

W tym roku termin wydarzenia pokrywa się z rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce. Przygotowano zatem mnóstwo atrakcji dla dzieci. Od godziny 15:00 na terenie przed stokiem szkoleniowym (dolna stacja) do wspólnej zabawy najmłodszych zaproszą Inspektor Wawelek i Pingwinek.

Miejscem spotkania jest wyjątkowa stacja Kasina Ski, która powstała w 2016 roku w wyniku przebudowy istniejącej na Śnieżnicy stacji narciarskiej. Jest nowoczesnym, całorocznym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym. Modernizacja zaczęła się od wymiany starej kanapy na nowoczesne, 6-osobowe krzesełko z charakterystycznymi pomarańczowymi osłonami. Warto skompletować i odświeżyć sprzęt narciarski oraz zadbać o dobrą formę fizyczną, bo można tu szusować na trasach zjazdowych o łącznej długości prawie 2700 metrów. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach stacja proponuje trasę na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 100 metrowym wyciągiem taśmowym. Jak to w Grupie Pingwina mówią - nuda się nie uda!

Podczas spotkania kulturę i tradycję Gminy Mszana Dolna, a przede wszystkim miejscowości Kasina Wielka, zaprezentują twórcy Stowarzyszenia Rękodzielników “Zagórzańscy Pasjonaci”, “Zagórzańska Kraina” ze swoją “Zagórzańską Pasieką Brzyzek” działający w ramach marki “Zagórzańskie Dziedziny”, a także zespół Regionalny Kasinianie-Zagórzanie i Koło Gospodyń Wiejskich “Zagórzanki”. Wydarzenie wspierają także Lokalna Grupa Działania “Piękna Ziemia Gorczańska”, Zagórzański Klub Sportowy Kasina Wielka oraz Stowarzyszenie “KOALA” z Kasiny Wielkiej. Swoje stoiska informacyjno – promocyjne przygotują też Powiat Limanowski i Polska Organizacja Turystyczna.

Jeśli na ferie, to tylko do MałopolSKI!

Źródło: materiały prasowe