z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kochniarczykowie docenieni na Agropromocji

16/09/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1304 razy
Gospodarstwo Janiny i Zbigniewa Kochniarczyków, rolników z Łętowego oraz ich produkty zyskały uznanie jurorów w konkursach przeprowadzonych w ramach Agropromocji w Nawojowej – największej w Małopolsce wystawy rolniczej.

Gminę Mszana Dolna oraz jej markę „Zagórzańskie Dziedziny” podczas tego wydarzenia reprezentowali rolnicy z Łętowego, którzy zajmują się produkcją serów, ciast i kiełbas. Swoje stoisko przygotowali pod namiotem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tam promowali swoje wyroby i opowiadali o sposobach ich produkcji.  

Gospodarstwo Państwa Kochniarczyków oprócz tego, że posiada uprawnienia  Rolniczego Handlu Detalicznego, jest również gospodarstwem ekologicznym z certyfikatem. To właśnie w tej kategorii - Gospodarstwo Ekologiczne - Janina i Zbigniew Kochniarczykowie odebrali nagrodę za III miejsce. Janina gościła jednak na agropromocyjnej scenie dwa razy – jej „Zawijaniec z powidłem śliwkowym” skradł podniebienia komisji konkursowej na tyle skutecznie, że jego autorce przyznano I miejsce! Gratulacje i nagrody odebrała z rąk Dominika Paska, Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Marzena Szczypka
fot. Jan Pajdzik