z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Czy wszyscy muszą płacić podatki?

29/05/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 3315 razy
27 maja b.r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych, edukatorzy, rolnicy wynajmujący w swoich budynkach pokoje gościnne oraz sprzedający płody rolne zaangażowani w kreację Marki Gminy Mszana Dolna aby wziąć udział w szkoleniu dot. przepisów skarbowych.

Zawiłości podatkowe przedstawił zebranym Bogusław Daniel - kierownik działu - Pierwszy Dział Czynności Analitycznych i Sprawdzających Urzędu Skarbowego w Limanowej. Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć m. in. o tym, czy od przychodów z gospodarstwa rolnego należy zapłacić podatek, które przychody z agroturystyki podlegają zwolnieniu podatkowemu, a z których należy rozliczyć się z fiskusem, jakie są warunki i limity zwolnień od podatku od przychodów ze sprzedaży prowadzonej przez rolników, co to takiego jest działalność nierejestrowana, kto i na jakich warunkach może ją prowadzić, a także czy rolnicy mają obowiązek posiadania kasy fiskalnej. W trakcie panelu dyskusyjnego prowadzący szkolenie udzielał odpowiedzi na wiele indywidualnych pytań kreatorów marki, cierpliwie wyjaśniał kwestie podatkowe i rozwiewał wątpliwości.

Uzyskana w czasie warsztatu wiedza pozwoli na pełniejsze i pewniejsze wykorzystanie potencjału Zagórzańskich Dziedzin.

Magda Polańska