z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Agroturystyka – doświadczenia i perspektywy

11/03/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 4887 razy
7 marca b.r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna spotkali się rolnicy wynajmujący w swoich zagrodach pokoje gościnne aby dyskutować o doświadczeniach i perspektywach rozwoju świadczonych usług.

W bardzo ciekawy i przystępny sposób swoje spostrzeżenia na w/w temat przedstawiła obecnym Elżbieta Kmita – Dziasek – główny specjalista w Dziale Rozwoju Obszarów Wiejskich w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Krakowie, Ekspert ds. turystyki wiejskiej i agroturystyki, Kreator Polskich Zagród Edukacyjnych. W przeprowadzonym w ramach warsztatów  szkoleniu poruszyła zagadnienia dot. wyzwań dla turystyki wiejskiej, wizerunku tej dziedziny, rozwoju i doskonalenia produktu, jego promocji, specjalizacji kwater agroturystycznych, konieczności markowania produktów i usług oraz tworzenia partnerstw produktowych.  Podała również praktyczne przykłady dodatkowych usług w gospodarstwach rolnych i  przybliżyła zagadnienia związane z zagrodami edukacyjnymi i gospodarstwami opiekuńczymi.

Spotkanie stało się też okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń, dyskusji nad wątpliwościami oraz  dzielenia się swoimi pomysłami.

Organizatorami czwartkowych warsztatów dla miejscowych rolników był Urząd Gminy Mszana Dolna oraz Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Biuro Powiatowe w Limanowej.

Magda Polańska