z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Niecodzienne spotkanie w Kasince Małej

02/01/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 3183 razy
Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej zgodnie i twórczo współdziała ze środowiskiem lokalnym na rzecz wzajemnego rozwoju.

Tym razem przypadł im w udziale zaszczyt współpracy z Orkiestrą Dętą Echo Gór. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni przez Wojciecha Szczypkę - Kapelmistrza Orkiestry Dętej Echo Gór z Kasinki Małej na „Warsztaty i pokaz instrumentów dętych”.

Spotkanie to poprowadził sam kapelmistrz wraz z muzykami orkiestry: Stanisławem  i Krzysztofem.

Nasi milusińscy w skupieni słuchali  historii orkiestry – informuje wychowawczyni. Dowiedzieli się  strojach zagórzańskich, zdobytych nagrodach oraz licznych pielgrzymkach naszych, kasińczańskich muzyków.  

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać instrumenty dęte orkiestry, a także na nich zagrać.  Każdy z nich chciał być przez chwilę  muzykiem, który gra na saksofonie, tubie, klarnecie, puzonie czy też na trąbce. Panowie cierpliwie i skutecznie  tłumaczyli każdemu jak zagrać na danym instrumencie.

Kapelmistrz wyraził nadzieję, że wśród naszych najmłodszych uczniów są przyszli członkowie orkiestry – dodaje opiekunka grupy. My serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Jesteśmy dumni, iż w naszej miejscowości działa nieprzerwanie od ponad 100 lat Orkiestra Dęta Echo Gór.

Warsztaty przeprowadzone przez członków orkiestry zorganizowano realizując projekt w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej - Subregion Sądecki, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Justyna Łazorko