z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jak zbudować atrakcyjną ofertę turystyczną?

21/11/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 4658 razy
Tematem przewodnim czwartkowego (15.11.2018r.) spotkania grupy tworzącej markę Gminy Mszana Dolna była oferta turystyczna odmieniania przez wszystkie przypadki.

Wprowadzeniem do warsztatów był ciekawy i obfitujący w wiele ważnych dla rolników i agroturystów zagadnień wykład Anny Tobiasz z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach na temat uwarunkowań prawnych i znaczenia sprzedaży bezpośredniej na terenach wiejskich. Sprzedaż bowiem nieskażonych i ekologicznych produktów bezpośrednio od miejscowych rolników jest bardzo ważnym wyznacznikiem budowania oferty turystycznej na tym terenie. Sprzyjają temu zmieniające się „na plus” przepisy prawa w tym zakresie. Doskonałym narzędziem do pobudzania takiej sprzedaży jest ekonomia społeczna. Olga Gałek – animator spotkania, Członek Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA przedstawiła zebranym wyniki ankiety, poprzez którą na przełomie września i października b.r. mógł wypowiedzieć się każdy mieszkaniec Gminy Mszana Dolna, jej sympatyk oraz turysta, który na miejsce wypoczynku wybiera okoliczne miejscowości. Zaskakuje fakt, że, tak niewiele osób skorzystało z tej możliwości. Mimo ogromnej ilości czytań artykułu i wejść na ankietę na jej wypełnienie zdecydowało się tylko 100 osób. I to właśnie opinia tej „garstki” będzie miała wpływ na kształtowanie działań samorządu w tym zakresie oraz przygotowanie oferty turystycznej przez podmioty działające w ramach grupy tworzącej markę Gminy Mszana Dolna. Krystyna Popko – Tomasiewicz przyniosła na spotkanie prawdziwy „kufer skarbów natury”. Dzieląc się z uczestnikami jego zawartością z pełnym profesjonalizmem przedstawiła zebranym jak zbudować interesującą ofertę w oparciu o otaczające nas dziedzictwo przyrodnicze. Swoje propozycje wkładu w tworzenie ciekawej oferty turystycznej zaprezentowały dwie nowe organizacje powstałe w ramach kreacji marki Gminy: Fundacja Polonia Universal (wykorzystanie nowoczesnych technologii w promocji regionu, obiektów turystycznych i okołoturystycznych) oraz Zagórzańscy  Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników (panie pochwaliły się efektami swoich działań w ramach projektu „Rękodzieło naszą pasją. Poszerzamy naszą wiedzę i dzielimy się nią” finansowanego ze środków „FIO – Małopolska Lokalnie. Południe”). Wszyscy uczestnicy spotkania  otrzymali zaproszenie do budowania wspólnej oferty dla grup zorganizowanych oraz podjęcia współpracy z touroperatorami i biurami podróży.  Podmiotom ekonomii społecznej i agroturystyki przedstawiono zasady współpracy w ramach Sieci Zagród Edukacyjnych. Niektórzy z ich przedstawicieli wyszli ze spotkania z imiennym zaproszeniem do udziału w V Ogólnopolskim Zlocie Zagród Edukacyjnych.

Magda Polańska