z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jak zbudować atrakcyjną ofertę turystyczną?

21/11/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 5039 razy
Tematem przewodnim czwartkowego (15.11.2018r.) spotkania grupy tworzącej markę Gminy Mszana Dolna była oferta turystyczna odmieniania przez wszystkie przypadki.

Wprowadzeniem do warsztatów był ciekawy i obfitujący w wiele ważnych dla rolników i agroturystów zagadnień wykład Anny Tobiasz z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach na temat uwarunkowań prawnych i znaczenia sprzedaży bezpośredniej na terenach wiejskich. Sprzedaż bowiem nieskażonych i ekologicznych produktów bezpośrednio od miejscowych rolników jest bardzo ważnym wyznacznikiem budowania oferty turystycznej na tym terenie. Sprzyjają temu zmieniające się „na plus” przepisy prawa w tym zakresie. Doskonałym narzędziem do pobudzania takiej sprzedaży jest ekonomia społeczna. Olga Gałek – animator spotkania, Członek Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA przedstawiła zebranym wyniki ankiety, poprzez którą na przełomie września i października b.r. mógł wypowiedzieć się każdy mieszkaniec Gminy Mszana Dolna, jej sympatyk oraz turysta, który na miejsce wypoczynku wybiera okoliczne miejscowości. Zaskakuje fakt, że, tak niewiele osób skorzystało z tej możliwości. Mimo ogromnej ilości czytań artykułu i wejść na ankietę na jej wypełnienie zdecydowało się tylko 100 osób. I to właśnie opinia tej „garstki” będzie miała wpływ na kształtowanie działań samorządu w tym zakresie oraz przygotowanie oferty turystycznej przez podmioty działające w ramach grupy tworzącej markę Gminy Mszana Dolna. Krystyna Popko – Tomasiewicz przyniosła na spotkanie prawdziwy „kufer skarbów natury”. Dzieląc się z uczestnikami jego zawartością z pełnym profesjonalizmem przedstawiła zebranym jak zbudować interesującą ofertę w oparciu o otaczające nas dziedzictwo przyrodnicze. Swoje propozycje wkładu w tworzenie ciekawej oferty turystycznej zaprezentowały dwie nowe organizacje powstałe w ramach kreacji marki Gminy: Fundacja Polonia Universal (wykorzystanie nowoczesnych technologii w promocji regionu, obiektów turystycznych i okołoturystycznych) oraz Zagórzańscy  Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników (panie pochwaliły się efektami swoich działań w ramach projektu „Rękodzieło naszą pasją. Poszerzamy naszą wiedzę i dzielimy się nią” finansowanego ze środków „FIO – Małopolska Lokalnie. Południe”). Wszyscy uczestnicy spotkania  otrzymali zaproszenie do budowania wspólnej oferty dla grup zorganizowanych oraz podjęcia współpracy z touroperatorami i biurami podróży.  Podmiotom ekonomii społecznej i agroturystyki przedstawiono zasady współpracy w ramach Sieci Zagród Edukacyjnych. Niektórzy z ich przedstawicieli wyszli ze spotkania z imiennym zaproszeniem do udziału w V Ogólnopolskim Zlocie Zagród Edukacyjnych.

Magda Polańska