z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Lokalność produktu siłą jego producentów

07/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 5595 razy
4 czerwca 2018 po raz kolejny spotkali się mieszkańcy Gminy Mszana Dolna zaangażowani w budowanie marki miejsca. Tym razem gminna sala obrad stała się przestrzenią dla zajęć warsztatowych.

Ich celem było budowanie wspólnej oferty lokalnych producentów i usługodawców. Pracując w grupach łatwo można było zauważyć jak dużą motywację do działania daje współpraca. Pojawiły się nowe pomysły i rozwiązania, a przede wszystkim korzyści dla kooperantów – rękodzielników, agroturystów, osób poszukujących pomysłu na działalność zawodową. Nie zabrakło również dyskusji o plusach i minusach  podejmowania współpracy, jak również konieczności ustalenia zasad współdzialania.
Uczestnicy spotkania wcielili się w rolę turysty odwiedzającego Gminę Mszana Dolna, aby poczuć co myśli i czego oczekuje planując wizytę u Zagórzan, jak odczuwa i smakuje pobyt i jakie wspomnienia zabiera do domu – mówi Olga Gałek, Animator Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych, prowadząca warsztat. Praca w grupach dostarczyła ofert dla trzech konkretnych określonych grup turystów, skłaniając uczestników do myślenia kategoriami potrzeb potencjalnych klientów.

Zajęcia warsztatowe poprzedziła „giełda produktów”, podczas której zaprezentowano lokalne usługi i produkty. Wspólnie zastanawiano się  w jaki sposób wykorzystać lokalne materiały, motywy, legendy i zdobnictwo, by nadać wykonywanym przez siebie produktom i usługom niepowtarzalny charakter identyfikujący region.

Wartością dodaną takich spotkań jest wzajemnie poznanie się i nawiązanie relacji osobistych, które zaprocentują budowaniem sieci współpracy na rzecz ekonomii społecznej – dodaje Olga Gałek. Okazuje się bowiem, że najczęściej nie dostrzegamy potencjału, który drzemie w lokalnych produktach, naturze i naszych „sąsiadach”. Cieszy fakt, że zainteresowanie kreacją marki Gminy Mszana Dolna jest coraz większe, a do kolejnych spotkań dołączają nowe osoby. To dobry prognostyk dla przyszłości tego markowego miejsca.

Magda Polańska