z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Rozpoczęli prace nad kreacją marki miejsca

15/03/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 5984 razy
9 marca b.r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbyło się spotkanie animacyjne projektu, którego celem jest poszukiwanie wyróżników miejsca - Gminy Mszana Dolna i szans dla organizacji pozarządowych.

Przeprowadziła je Olga Gałek – Członek Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA zajmującej się kreacją rozwoju opartego na walorach przyrodniczych i kulturowych miejsc oraz aktywności i współodpowiedzialności ich mieszkańców.

Przybyłych na spotkanie sołtysów, rękodzielników oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i gospodarstw agroturystycznych działających na terenie Gminy  przywitał Bolesław Żaba, Wójt.

Prowadząca zapoznała zebranych z projektem „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” (dofinansowanym ze środków UE) w kontekście wspierania lokalnych podmiotów ekonomii społecznej – stowarzyszeń i fundacji oraz grup inicjatywnych. Przedstawiła przykłady tzw. dobrych praktyk w ramach realizowanych z powodzeniem przez Fundację projektów na terenie Województwa Małopolskiego.

Druga część spotkania miała charakter roboczy. Wynikiem zajęć warsztatowych była dyskusja podczas przedstawiania pomysłów uczestników spotkania na konkretne inicjatywy organizacji pozarządowych w Gminie Mszana Dolna. Dotyczyły one trzech obszarów:

  1. atutów miejsca/regionu jako szansy dla rozwoju organizacji pozarządowych;
  2. budowania partnerskiej współpracy w społeczności lokalnej dla ekonomii społecznej – pomysły na inicjatywy w obszarze dziedzictwa, questingu i produktu lokalnego;
  3. rozwoju organizacji pozarządowych  - projektów sieciowych, możliwości pozyskania grantów na poszerzenie działalności i zwiększenie dochodów (ekonomizację) organizacji pozarządowych.

Zebrane w trakcie warsztatów pomysły będą przedmiotem analizy i dalszej „obróbki” podczas kolejnych spotkań, szkoleń i warsztatów. Podsumowanie spotkania pokazało, że niezbędne jest przygotowanie szerszej oferty spędzania czasu dla turystów i mieszkańców oraz współpraca różnych podmiotów działających dla swych małych ojczyzn – społeczności lokalnych.

Wszystkich zainteresowanych budowaniem marki miejsca i tworzeniem atrakcyjnej oferty na terenie Gminy Mszana Dolna zapraszamy do udziału w projekcie. Organizacje pozarządowe mogą w ramach tego procesu animacji uzyskać wsparcie w postaci usług (np. księgowych, marketingowych, biznesowych) i wsparcie finansowe z Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki.  Tych, którzy w realizacji w/w zadań widzą szansę rozwoju i chcieliby podjąć współpracą prosimy o zgłoszenie się osobiście do Urzędu Gminy Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6, pok. 47 lub o kontakt telefoniczny: 18/3319804.

Magda Polańska