z ostatniej chwili
W dniu 7 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności w Urzędzie Gminy Mszana Dolna z powodów organizacyjnych, czynne będzie w godzinach od 12:00 do godziny 15:00. Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


ERASMUS + - NOWY PROGRAM EUROPEJSKI W KASINIE WIELKIEJ

17/09/2015, dodał: Maciej Liberda czytano: 4208 razy
Gimnazjum w Kasinie Wielkiej spotkało prawdziwe wyróżnienie. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zakończyła ocenę projektów złożonych w ramach Akcji 2. w sektorze Partnerstwa strategiczne w roku 2015.

Miło nam poinformować, że złożony wiosną tego roku projekt o nazwie “Four Regions, One Europe” (Cztery Regiony, Jedna Europa) uzyskał łącznie aż 98 punktów na 100 punktów możliwych i został z dniem 1 września 2015r. zatwierdzony do realizacji na najbliższe dwa lata – z dumą informują koordynatorzy projektu. A droga do sukcesu była długa i wyboista, gdyż już rok temu szkoły partnerskie poczyniły starania o akceptację wniosku przez Komisję Europejską na wymianę międzynarodową, jednakże wniosek ten został odrzucony.

Koordynatorzy szkół partnerskich nie poddali się tak łatwo i zdecydowali się na zorganizowanie wizyty przygotowawczej w Realschule w Bad Dürrheim, które odbyło się jesienią 2014r. To międzynarodowe spotkanie miało na celu dopracowanie założeń, celów i metodologii projektu.

                Program ERASMUS+ kontynuuje tradycje programu Comenius, działającego w latach 2007-2013. Temat tego projektu jest podzielony na pięć tematów związanych z życiem codziennym w naszych regionach, sztuką, środowiskiem, gotowaniem i lokalnymi opowieściami. Wszelkie przedsięwzięcia realizowane w ramach tego programu będą obejmować spotkania projektowe i wyjazdy edukacyjne oraz współpracę wirtualną, z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dzięki partnerstwom ze szkołami z Niemiec, Francji i Litwy uczniowie uczestniczący w projekcie  będą mieli szanse rozwinąć swoje umiejętności językowe, poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury i szkolnictwa. Nauczyciele będą mieć możliwość obserwacji i prowadzenia lekcji w celu porównania metod nauczania oraz uczenia się w poszczególnych krajach, dzięki czemu uda się zwiększyć motywację do nauki , nie tylko języków obcych, ale również pozostałych przedmiotów. Już w tym roku szkolnym odbędą się dwa wyjazdy, w grudniu do Francji a w maju do Litwy, w których będą mogli wziąć udział uczniowie z gimnazjum z Kasiny Wielkiej. Koordynatorem całego projektu jest nauczycielka z Francji Agnes Lachkar.

Koordynatorzy projektu:

Beata Chlipała

Maria Skowronek

Marta Lorenc